Spotkania filmowe w NovymKinie „Przedwiośnie”

REKLAMA

Dziś wieczorem NoveKino „Przedwiośnie” po raz kolejny zaprasza na spotkanie filmowe. Na ekranie pojawi się surrealistyczna komedia o dość ekstrawaganckim tytule – „Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu”.

Sam i Jonathan są domokrążcami. Film jest zlepkiem epizodów różnych postaci: pokazuje kruchość i ulotność chwil, błahość czynności dnia codziennego czy podniosłość ważnych momentów. Obraz jest przepełniony czarnym humorem i tragizmem.

PowiązaneTematy

W następny poniedziałek (28.12) widzowie mogą z kolei wybrać się na „Sól ziemi”. Jest to dokument opowiadający o pracy Sebastiao Salgado, który przez 40 lat podróżował po świecie dokumentując największe wydarzenia – klęski głodu, masowe emigracje czy wojny. Najnowszy cykl fotografii nie jest jednak poświęcony tematyce społecznej, a światowi, który pozostał nietknięty przez nowoczesne cywilizacje.

Spotkania filmowe odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 18.30. Bilety w cenie 15 złotych do nabycia w kasie kina. Dla gości przewidziany został specjalny barek kawowy.