REKLAMA

Sportowcy ORLEN Team podsumowali rok rywalizacji [FILM, ZDJĘCIA]

ORLEN Sport i Zdrowie

REKLAMA
fot. Wiktor Pleczyński

Sportowcy z całej Polski spotkali się na podsumowaniu tegorocznego zaangażowania PKN ORLEN we wsparcie reprezentantów naszego kraju. Na wydarzeniu pojawiło się wiele gwiazd i młodych adeptów różnych dyscyplin.

PKN ORLEN z roku na rok coraz mocniej stawia na wspieranie sportu. Nakłady Koncernu w tej dziedzinie stale rosną. Zaangażowanych we współpracę jest już ponad 90 indywidualnych zawodników oraz 70 klubów sportowych.

Daniel Obajtek fot. Wiktor Pleczyński

W 2022 roku PKN ORLEN ugruntował swoją pozycję największego i najbardziej aktywnego sponsora w Polsce, między innymi dzięki połączeniu z Grupą LOTOS oraz PGNiG.

– Grupa ORLEN to dzisiaj największa w Europie Środkowej grupa paliwowo-energetyczna, która pod względem przychodów plasuje się wśród 150 największych firm na świecie i obsługuje ponad 100 milionów klientów. Sponsoring to ważny element, który wspiera realizację naszych celów biznesowych związanych z budową multienergetycznego koncernu. Podchodzimy do niego jak do długofalowej inwestycji, która przynosi wymierne efekty. Dzięki projektom sponsoringowym, ekwiwalent reklamowy dla marki ORLEN od stycznia do października 2022 roku wyniósł 859 mln zł. Konsekwentnie wzmacniamy też rozpoznawalność naszej marki na kluczowych rynkach zagranicznych, na przykład w Czechach, która dzięki obecności w Formule 1 czy Rajdzie Dakar wynosi już 40 proc. – mówił Prezes PKN ORLEN, Daniel Obajtek.

Ostatnie lata to dynamiczny wzrost zaangażowania PKN ORLEN w sponsoring. Na wsparcie sportu, kultury i działań CSR, koncert przeznacza dziś aż o 180 proc. więcej w porównaniu z 2015 rokiem.

W tym czasie wzrosła liczba:

  • indywidualnych umów ze sportowcami z 13 do 90,
  • klubami sportowymi, z 12 do ponad 70,
  • związkami sportowymi z 2 do 11.
fot. Wiktor Pleczyński

PKN ORLEN nawiązał również współpracę z Polskim Komitetem Paraolimpijskim. Dzięki wsparciu koncernu, tylko od 2018 r. polscy zawodnicy i reprezentacje wywalczyli ponad 150 medali na najważniejszych międzynarodowych imprezach sportowych – igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata i Europy.

fot. Wiktor Pleczyński

W 2022 roku koncern miał swój wkład w sukcesy polskich sportowców na międzynarodowych arenach.

Brąz Kamila Wiśniewskiego w Rajdzie Dakar

Reprezentujący ORLEN Team Kamil Wiśniewski po raz pierwszy w historii zespołu stanął na podium klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar. Na mecie był trzeci wśród quadowców.

fot. Wiktor Pleczyński

Srebro Roberta Kubicy z zespołem w 24h Le Mans

Robert Kubica jako pierwszy polski kierowca w historii stanął na podium legendarnego wyścigu 24h Le Mans.

– Nigdy nie jest łatwo, każdy czeka na nowe starty, nowe wyzwania i cele. Są lepsze i gorsze dni, ale najważniejsze to nie poddawać się, pracować nad sobą i relacjami ze sponsorami, partnerami – zaznaczał Robert Kubica.Żużlowe Mistrzostwo Świata Bartosza Zmarzlika

Bartosz Zmarzlik po raz trzeci został indywidualnym mistrzem świata na żużlu.

fot. Wiktor Pleczyński

Brąz Kajetana Kajetanowicza na Rajdowych Mistrzostwach Świata

Kajetan Kajetanowicz, który dołączył do ORLEN Teamu po fuzji z Grupą LOTOS, zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Świata w kategorii WRC 2.

Świetny sezon mają za sobą też lekkoatleci

Paweł Fajdek potwierdził swoją dominację na mistrzostwach świata, zdobywając tytuł już na piątym czempionacie z rzędu, a podczas mistrzostw Europy w Monachium reprezentacja Polski zdobyła aż 14 medali.

fot. Wiktor Pleczyński

Udany rok dla sportów drużynowych

To był świetny rok także sportów drużynowych w Polsce. Siatkarze zdobyli srebro mistrzostw świata, a koszykarze awansowali do strefy medalowej Eurobasketu pierwszy raz od 1971 roku.

– Co do wielkich imprez i wielkich sukcesów, to nie jest planowanie krótkoterminowe. To jest planowanie i budowanie wizerunku przez wiele lat. Teraz tak naprawdę te ostatnie wyniki, złote medale, srebrne medale, dziewczyny, które wracają do najlepszych, to jest to, co się budowało wiele lat wcześniej. Cieszymy się, że jesteśmy z PKN ORLEN, ponieważ pokazujemy, że ci najlepsi, to też my. Pokazujemy, że działanie wśród najmłodszych, tak jak pan prezes wspominał, to jest podstawa – mówił Sebastian Świderski, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

fot. Wiktor Pleczyński

Rozwój Sportowy dzieci i młodzieży

Grupa ORLEN nie ogranicza się do sportu zawodowego. Od lat jest zaangażowana w autorskie projekty skierowane do dzieci i młodzieży. W 2021 roku, w tego typu inicjatywach podejmowanych przez PKN ORLEN i Grupę LOTOS, wzięło udział ponad 62 tysiące dzieci w całej Polsce. W porównaniu z 2015 r., dla obu firm oznacza to wzrost liczby projektów skierowanych do dzieci o ponad 200 proc. i wzrost nakładów finansowych na sport młodzieżowy o ponad 130 proc.

fot. Wiktor Pleczyński

PKN ORLEN jest też partnerem licznych programów upowszechniających sport wśród najmłodszych – w tym między innymi Szkolnego Klubu Sportowego. Przez pięć lat wzięło w nim udział 900 tysięcy uczestników. Program trafił do każdego powiatu w Polsce i do 96 proc. gmin w kraju. Swoje wsparcie koncern aktywnie kieruje też do sportowców z niepełnosprawnościami. Taka pomoc od PKN ORLEN, aktualnie obejmuje już blisko 5 tysięcy osób.

Adam Małysz fot. Wiktor Pleczyński

– Fajnie jest wziąć kogoś, kto już odniósł sukcesy i go sponsorować, ale największą przyjemnością jest, gdy wspierasz od samego początku młodzież, wspierasz zawodników, którzy później rozwiną swój talent i osiągną sukcesy, bo to pokazuje między innymi, że warto było inwestować. Tak jak teraz widzimy w skokach narciarskich po Dawidzie i po Piotrku, że oni odnoszą teraz sukcesy. Oby takich programów było więcej – podsumował Adam Małysz, Prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Za wsparcie dziękował również m.in. Wiesław Chrobot, prezes Stowarzyszenia Integracyjny Klub Tenisa w Płocku. Jak podkreślił, współpraca z PKN ORLEN trwa już blisko 30 lat i jest to niezwykle ważne, że tak duża firma wspiera również małe, lokalne kluby.

fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński
Robert Kubica fot. Wiktor Pleczyński

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU