REKLAMA

Spektakl amatorów na deskach Teatru Polskiego

REKLAMA

Okazję do wystąpienia na profesjonalnej scenie teatralnej daje młodzieży z województwa mazowieckiego Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Właśnie rozpoczął się nabór do I edycji Festiwalu Teatrów Młodzieżowych, organizowany w ramach „Roku Aleksandra Hrabiego Fredry na Mazowszu”.

To nie lada gratka dla teatrów młodzieżowych. Zwycięski spektakl zostanie wystawiony na deskach Teatru Polskiego, a grę aktorską i pomysł na scenariusz będzie oceniać profesjonalne jury pod przewodnictwem Dyrektora Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie – wybitnego aktora filmowego i teatralnego, reżysera – Andrzeja Seweryna. W skład komisji wchodzą także wykładowcy m.in. Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie.

PowiązaneTematy

W festiwalu mogą wziąć udział wszystkie mazowieckie gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz domy i centra kultury. Wystarczy przygotować przedstawienie teatralne, oparte na twórczości Aleksandra Fredry, a następnie przesłać jego nagranie do urzędu marszałkowskiego.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Młodzież, która przygotuje najlepszy spektakl, będzie mogła go wystawić na deskach jednego z najlepszych teatrów w Warszawie – Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana, a także wziąć udział w warsztatach teatralnych. Nagrodą w konkursie będą także bilety na wybraną premierę lub spektakl w Teatrze Polskim w Warszawie.

Warunkiem uczestnictwa w festiwalu jest przesłanie do urzędu marszałkowskiego do 30 września 2013 r. „kart zgłoszenia”. Można je także składać osobiście w siedzibie Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, przy ul. Okrzei 35, z dopiskiem – Festiwal Teatrów Młodzieżowych. 31 października 2013 r. upływa natomiast termin przesyłania nagranych na nośniki elektroniczne przedstawień.

Patronat honorowy nad konkursem objęli marszałek Adam Struzik oraz dyrektor teatru Andrzej Seweryn. Partnerami Festiwalu Teatrów Młodzieżowych są: Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Towarzystwo Historyczne im. Szembeków w Warszawie.

Szczegółowych informacji udzielają: Anna Grzywacz z Wydziału Kultury Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, tel. 22 597 95 26; e-mail: anna.grzywacz@mazovia.pl lub Magdalena Mróz z Działu Literackiego Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, tel.: 512 356 943, e-mail: magdalena.mroz@teatrpolski.waw.pl.