REKLAMA

Służą ludziom, a są atakowani [FILM]

REKLAMA

Policjanci, strażacy, ratownicy medyczni – celem ich wszystkich jest pomoc innym ludziom. Jednak w trakcie prowadzenia swoich działań, często narażeni są na ataki.

Takie zawody jak policjant, strażak czy ratownik medyczny są nastawione na chęć pomocy innym ludziom, gwarantowanie bezpieczeństwa i ratowanie życia. Jak w każdej pracy i w każdej grupie zawodowej zdarza się, że zawodzą, albo ich działania, które mają na celu pomoc innym, powodują nieuniknione niedogodności dla pozostałych. Wówczas przedstawiciele tych służb stają się obiektem ataku.

PowiązaneTematy

Policja przygotowała spot, w którym ukazuje sytuacje, gdy dochodzi do bezprawnego ataku na tych, których jedynym celem jest niesienie pomocy.– Tematyka filmu dotyczy takich artykułów kodeksu karnego, jak: zniesławienie, znieważenie, naruszenie nietykalności cielesnej czy czynna napaść na funkcjonariusza lub wywieranie wpływu na czynności urzędowe. Nasza kampania wskazuje i przypomina, że agresywne zachowania obywateli podlegają odpowiedzialności karnej. Szanujmy swoje prawa – apeluje mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa KMP w Płocku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

 1. X says:

  za napaść na policjanta powinna być kara razy 2 (a znowu jak on popełni przestępstwo, to też powinien dostawać x2). jakby nie patrzeć, to dzięki nim nie boję się chodzić wieczorem czy że jakiś ćpun na mnie wyskoczy z nożem.
  a jak jakiś „ynteligent” atakuje ratownika czy strażaka ratującego mu życie, powinno się zostawić takiego żeby sam się uratował, a ratujący go co najwyżej się za niego pomodlił

 2. Jaro says:

  Co za żal

 3. Lysy says:

  Każdy narażony jest na ataki, wystarczy żyć w Polsce, głupich tu nie brakuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU