REKLAMA

REKLAMA

„Śluby panieńskie” na deskach Teatru Dramatycznego

REKLAMA

Przeczytajrównież

W niedzielę, 24 marca w Teatrze Dramatycznym w Płocku odbędzie się premiera spektaklu „Śluby panieńskie, czyli magnetyzm serca” w reżyserii Tomasza Grochoczyńskiego. Na scenie zobaczymy m.in. Karolinę Wojdałę i Przemysława Wyszyńskiego, absolwentów Akademii Teatralnej w Warszawie, którzy wystąpią u nas gościnnie.

Chyba każdy zna fabułę „Ślubów panieńskich” Aleksandra Fredry. Dwie młode dziewczyny, Klara (Katarzyna Anzorge) i Aniela (Karolina Wojdała) przysięgają sobie wzajemnie, że nigdy nie wyjdą za mąż i będą obojętne na zaloty mężczyzn. Jednak pojawiają się absztyfikanci, z którymi nie pójdzie im tak łatwo. Albin (Sebastian Ryś) i Gustaw (Przemysław Wyszyński) są bardzo zdeterminowani, aby zdobyć serca dziewcząt i zrobią wszystko, aby osiągnąć swój cel.

Reklama. Przewiń aby czytać dalej.

Tutaj zaczyna się zabawa. Gry miłosne, intrygi i oczywiście nieśmiertelny magnetyzm serc, który nie pozwala uciec od miłości. Bo, jak twierdził Fredro, miłość to potężna siła, która daje szczęście, ale trzeba o nią najpierw powalczyć.

Na deskach Teatru Dramatycznego w Płocku gościnnie zobaczymy w roli Gustawa – Przemysława Wyszyńskiego, absolwenta Akademii Teatralnej i aktora Teatru Narodowego w Warszawie; natomiast w postać Anieli wcieli się Karolina Wojdała, również absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, dodatkowo założycielka Teatru Obszar Aktywny oraz wykładowca na Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego.




Co takiego zachwyca w sztukach Aleksandra Fredry? – Używa fantastycznego języka, ma poczucie humoru – mówi prof. Tomasz Grochoczyński, reżyser „Ślubów panieńskich”. – Był niesamowicie ciekawym człowiekiem.

Tomasz Grochoczyński jest wybitnym twórcą i aktorem teatralnym, telewizyjnym i dubbingowym. Choć reżyserię traktuje jako hobby, to czuje się w tej roli jak ryba w wodzie. Według niego, tę sztukę reżyseruje hrabia Aleksander Fredro, a on mu tylko pomaga. Profesor zapytany o to, jak zachęci płockich widzów do przyjścia na „Śluby panieńskie”, odpowiedział: „Poproszę. Szanowni widzowie płoccy, proszę was – kochajcie swój teatr i przychodźcie do niego. To jest wasz teatr”.

„Śluby panieńskie” – premiera 24 marca o godz. 18 w Teatrze Dramatycznym w Płocku. 

REKLAMA

Inni czytali również

Kolejny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU