Skwer wśród parków, czyli nagroda dla Płocka

REKLAMA

W piątek odbyła się uroczysta gala, kończąca II edycję konkursu „Najpiękniejsze Parki Mazowsza”. Wpłynęło trzynaście zgłoszeń, m.in. z Płocka. Jako jedyny wyróżnienie z naszego miasta otrzymał… Skwer Gier Miejskich u zbiegu ulic Łukasiewicza i Tysiąclecia.

Początkowo założyliśmy, że wśród wyróżnionych parków jury nagrodziło miejsce relaksu przy skrzyżowaniu ul. Łukasiewicza z Al. Kobylińskiego. To miejsce jakoś bardziej przemawia do nas jako „park”. Dopiero po chwili skojarzyliśmy, że u zbiegu ulic Łukasiewicza i Tysiąclecia w czerwcu został oddany Skwer Gier Miejskich, który może być uznany za park… rekreacyjny.

PowiązaneTematy

Spośród trzynastu zgłoszeń z całego województwa płocki skwer znalazł się wśród ośmiu nagrodzonych: przyznano cztery nagrody i cztery wyróżnienia. W konkursie samorządy zgłaszały najciekawsze parki i skwery, które powstały na ich terenie w ciągu ostatnich czterech lat. Laureaci w trakcie gali, która odbyła się 18 października, otrzymali nagrody: urządzenia wielofunkcyjne Brother MFC-7460DN i statuetki, natomiast wyróżnieni stacje pogody Oregon Scientific BAR 208HG. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe albumy oraz dyplomy.

Najpiękniejszymi parkami drugiej edycji konkursu zostały:
– zespół pałacowo-parkowy, ul. Parkowa w Kozienicach – I miejsce w kategorii parki duże;
– zabytkowy park miejski, ul. 3-go Maja w Mławie – I miejsce w kategorii parki średnie;
– założenie dworsko-parkowe, ul. Armii Krajowej w Rościszewie – I miejsce w kategorii parki małe;
– Plac Kilińskiego w Kałuszynie – I miejsce w kategorii skwery.

Wyróżnione zostały:
– Park im. Hr. Skarbków, ul. Gen. L. Okulickiego x 3-go Maja x W. Bartniaka w Grodzisku Mazowieckim;
– Park rekreacyjno-wypoczynkowy, ul. Rynek 6 w Miastkowie Kościelnym;
– Park u zbiegu ul. Tysiąclecia i Łukasiewicza w Płocku
– Park naprzeciwko Urzędu Gminy w Małej Wsi.


Konkurs został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie www.wfosigw.pl.