Skrzyżowanie Chopina-Otolińska zamknięte od wtorku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Jak informuje Miejski Zarząd Dróg, od wtorku 4 września zostanie zamknięte skrzyżowanie ulic Otolińska – Chopina oraz odcinek ul. Otolińskiej od ul. Chopina do al. J. Piłsudskiego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 567. Otwarty dla ruchu zostanie natomiast odcinek ul. Otolińskiej od ul. Banacha do ronda S. Osieckiego (granice administracyjne miasta). Otwarty został natomiast most na Słupiance.

W związku z planowanym zamknięciem skrzyżowania ulic Otolińska – Chopina i rozpoczęciem prac na ul. Otolińskiej na odcinku między ul. Chopina a al. J. Piłsudskiego, od wtorku 4 września będzie obowiązywała czasowa organizacja ruchu w tej części miasta. Otwarty dla ruchu zostanie odcinek ulicy Otolińskiej na odcinku od ul. Banacha do granic administracyjnych miasta (rondo im. S. Osieckiego). Przywrócenie skrzyżowania Otolińska – Chopina dla ruchu jest planowane na 21 października 2012. Do tego czasu należy liczyć się z poważnymi utrudnieniami w ruchu pojazdów oraz autobusów Komunikacji Miejskiej.

Objazdy
Dla ruchu tranzytowego pojazdów powyżej 16 t, jadących w obu kierunkach drogą krajową nr 60 i drogą wojewódzką nr 567 przez Płock do dnia 21 października zostaje utrzymana czasowa organizacja i objazdy: z węzła Drobin (skrzyżowanie dróg krajowych nr 10 i nr 60), drogą krajową nr 10 do Płońska, z węzła Płońsk drogą krajową nr 50 do węzła Wyszogród (skrzyżowanie dróg krajowych nr 50 i 62), z węzła Wyszogród drogą krajową nr 62 do węzła Płock (rondo Wojska Polskiego) i przez Most Solidarności drogami krajowymi nr 60 i 62 w kierunku na Kutno i Włocławek.

Wjazd i wyjazd pojazdów ciężarowych z zaopatrzeniem hurtowni i zakładów zlokalizowanych w okolicach ulic Otolińskiej i Targowej będzie możliwy ulicą Targową od skrzyżowania z ul. Bielską, a także od ul. Otolińskiej i dalej w/z kierunku ronda S. Osieckiego.

Wyłącznie dla samochodów osobowych do 3,5 t, w obu kierunkach ulicami Lachmana i Banacha zostanie wyznaczony objazd do ul. Otolińskiej, a następnie przez nowo wybudowane skrzyżowanie ulic Otolińska – Targowa ulicą Targową do ul. Bielskiej.

Dla obsługi ruchu lokalnego (wyłącznie pojazdy osobowe do 3,5 t) zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy na osiedlowym odcinku ul. Chopina (łącznik ul. Chopina i Otolińskiej za delikatesami) na czas zamknięcia skrzyżowania.

Dla obsługi ruchu lokalnego mieszkańców ulic Kołłątaja, Kopernika, Rozego zostaną wykonane tymczasowe drogi techniczne. Wjazd na osiedle będzie możliwy wyłącznie od ul. Chopina. Wjazd i wyjazd na stację benzynową Statoil i do restauracji KFC będzie możliwy wyłącznie od al. J. Piłsudskiego tymczasową droga techniczną.

Czasowa organizacja ruchu spowoduje także zmiany w kursowaniu autobusów Komunikacji Miejskiej. Z powodu zamknięcia dla ruchu skrzyżowania ulic Chopina i Otolińskiej z dniem 4 września (wtorek):

  • autobusy linii 20, 23, 26, 32, 101 i 102 zostaną skierowane na trasy objazdowe,
  • autobusy linii 20 wrócą na ul. Otolińską i Boryszewską,
  • linie 23 i 32 zostaną skrócone do dworca kolejowego,
  • autobusy linii 20 w stronę Boryszewskiej, 26 w stronę Podolszyc, 101 w stronę Borowiczek i 102 w stronę Ciechomic od dworca kolejowego do al. Piłsudskiego przejadą ulicami Mickiewicza, 11 Listopada i al. Jachowicza.

Z uwagi na znaczne wydłużenie czasu przejazdu, autobusy na trasach objazdowych zatrzymywać się będą tylko na wyznaczonych przystankach. W związku z objazdami na ww. liniach może dochodzić do opóźnień odjazdów.

MZD informuje jednocześnie, że zgodnie z planem został ukończony remont mostu na Słupiance w pobliżu dawnej cukrowni w Borowiczkach.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji