Skatepark w Płocku – wiemy jak będzie wyglądać

REKLAMA

PowiązaneTematy

Od kilku lat Polskie Stowarzyszenie Sportów Ekstremalnych walczyło o wybudowanie w Płocku skateparku z prawdziwego zdarzenia. Ich walka przyniosła efekty – powstał już projekt, a wkrótce ruszy budowa obiektu przy Orlen Arenie.
O skateparku w Płocku mówi się od dawna, ale plany nabrały tempa w momencie powstania Orlen Areny. Już wtedy zarezerwowano miejsce dla skaterów, rolkarzy i bmx-owców. Jak pisze na swojej stronie Polskie Stowarzyszenie Sportów Ekstremalnych (psse.com.pl), od maja 2011 roku wspólnie z Urzędem Miasta Płocka i Orlenem rozpoczęli działania, prowadzące do powstania pierwszego, profesjonalnego obiektu, jakim jest betonowy skatepark.

PSSE zostało poproszone o nadzór i prowadzenie prac w przygotowaniu dokumentacji. Stowarzyszenie zwróciło się do Kuby Perzyny i Tomasza Kotrycha o zaprojektowanie obiektu i wspólnie z nimi dokonywało poprawek projektu oraz Programu Funkcjonalno-Użytkowego tak, aby skatepark służył nie tylko skaterom, ale również rolkarzom i bmx-owcom.

Skatepark, o dumnie brzmiącej nazwie Orlen Plaza, będzie pełnił rolę samodzielnego elementu, niezależnego od pozostałej części terenu. Ma służyć zarówno osobom uczącym się, jak i już jeżdżącym na deskorolce, rolkach i rowerach BMX oraz być ogólnie dostępny. Zgodnie z warunkami przetargu, będzie zawierał quoter, bank z murkiem, platformy, poręcze, schody, murki w dół, poręcz przy zjeździe oraz największą część – bowl (źródło: dokumenty przetargowe).

Przetarg wygrało Konsorcjum firm: Bullait Andrzej Ciuchta z Elbląga i ZCS Polska Sp. z o.o. z Sopotu, które zaoferowało cenę brutto: 1. 841.064,00 zł za wykonanie projektu i wybudowanie skateparku (źródło: dokumenty przetargowe).

Wstępne projekty, zawarte w dokumentacji przetargowej wyglądały tak: PROJEKT1  i tak PROJEKT2, a jak będzie w rzeczywistości? W sieci właśnie pojawiła się wizualizacja, autorstwa Pracowni Projektowej i Nadzorowania Zdzisław Kufel z Chojnic. Czy jest to ostateczna wersja projektu? Pewnie wkrótce się przekonamy.

źródło: Urząd Miasta Płocka, Polskie Stowarzyszenie Sportów Ekstremalnych, facebook