REKLAMA

Skatepark powstanie w Nowym Duninowie. Są pieniądze na sport z Mazowsza

REKLAMA

W sumie 10 milionów złotych samorząd Mazowsza przeznacza na inwestycje w infrastrukturę sportową. Prawie 600 tysięcy złotych trafi do płockiego i okolicznych powiatów.

W tym roku ruszył nowy program samorządu województwa mazowieckiego, który jest odpowiedzią na zapotrzebowanie władz gmin na remonty i inwestycje w infrastrukturę sportową. W sumie, ze zgłoszonych przez samorządy projektów wybrano 69, na które Mazowsze przeznaczyło 10 milionów złotych.

Pośród beneficjentów programu znalazły się również powiaty płocki, płoński i gostyniński.

– To już kolejne umowy, które podpisujemy z mazowieckimi samorządami na wsparcie rozbudowy bazy sportowej. To bardzo ważna inicjatywa. Ten program stworzyliśmy z myślą o wszystkich tych gminach i powiatach, w których wciąż brakuje miejsc na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Cieszę się, że mogliśmy wygospodarować z naszego budżetu środki na ten cel – podkreśla członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Samorząd województwa zaznacza, że wsparcie, jakie otrzymają gminy, ma pomóc im poprawić warunki, a także zwiększyć dostępność infrastruktury sportowej. Dotacja obejmuje obiekty sportowe ogólnodostępne, w szczególności te umożliwiające masowe uprawianie sportu oraz ogólnodostępną rekreację i integrację lokalnych społeczności.W powiecie płockim dofinansowanie dostanie gmina Nowy Duninów, w której powstanie skatepark przy Szkole Podstawowej. Gmina dostanie prawie na ten cel 186 tysięcy zł. Nie zabrakło również gminy z powiatu gostynińskiego. Sanniki otrzymają dotację w wysokości 200 tysięcy zł na modernizację boiska do piłki nożnej.

Z okolicznych powiatów warto również wspomnieć o gminie Janiec w powiecie płońskim. Tam ma powstać całkowicie nowy obiekt rekreacyjno-sportowy. Samorząd województwa przeznacza na ten cel 200 tysięcy zł.

Do tej pory samorząd województwo przekazało 524,5 mln zł na dofinansowanie różnego typu inwestycji sportowych w ramach istniejących wcześniej programów: Programu Rozwoju Bazy Sportowej, „Moje boisko – Orlik” czy części dotyczącej sportu w Samorządowym Instrumencie Wsparcia Rozwoju Mazowsza.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU