„Siedemdziesiątka” ma nową halę

REKLAMA

– Można powiedzieć, że siedemdziesiąt lat „Siedemdziesiątka” czekała na taką halę i rzeczywiście, w roku jubileuszu będzie mogła cieszyć się takim nowoczesnym obiektem – stwierdził prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.

Zakończyła się budowa hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych przy al. Kilińskiego. Obecnie prowadzone są tam jeszcze ostatnie prace montażowe – wyposażenie obiektu w sprzęt sportowy. Pomimo trwających prac wykończeniowych, obiekt już teraz robi wielkie wrażenie.

PowiązaneTematy

W skład nowoczesnej hali ZST wchodzi duża sala sportowa o wymiarach 25 na 45 metrów, dwupiętrowego budynku socjalnego oraz łącznika, którym przejdziemy z hali do szkoły.

Obiekt przystosowany jest do gry w piłkę ręczną, piłkę nożną halową, koszykówkę, jak również w tenisa, ale to nie wszystko. Główne boisko można dowolnie konfigurować przy użyciu dwóch przesuwnych kotar, na przykład robiąc z niego trzy mniejsze boiska.

Dodatkowo, hala posiada jedną trybunę stałą o pojemności 278 miejsc oraz jedną trybunę ruchomą, którą w razie potrzeby można zamontować bądź zdemontować. Trybuna ta ma 152 miejsca, co po zsumowaniu obu trybun, łącznie daje 430 miejsc siedzących.

Na sali sportowej nie mogło również zabraknąć profesjonalnej tablicy wyników oraz odpowiednio wyposażonego pomieszczenia komentatorskiego.

Z kolei w budynku socjalnym znajdzie się całe zaplecze potrzebne do komfortowego uprawiania sportu, między innymi z salą dla ergometrów, pomieszczeniem fitness, gabinetem fizjoterapii, sauną czy też siłownią.

Hala sportowa została zaprojektowana przez poznańskie biuro projektowe „AC Studio”. Wykonaniem obiektu zajęła się natomiast firma „Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Hegor” z Sochaczewa, z którą spółka Inwestycje Miejskie rok temu podpisała umowę. Koszt całej inwestycji wyniósł około 8 mln zł.

Zobaczcie zdjęcia nowej hali sportowej przy „Siedemdziesiątce”.