REKLAMA

Siatkówka plażowa przy Orlen Arenie jeszcze w tym roku?

REKLAMA

Urząd Miasta Płocka właśnie ogłosił przetarg na realizację projektu z budżetu obywatelskiego – budowę boiska do piłki ręcznej i siatkówki plażowej na terenie centrum sportowo-widowiskowego. Zgodnie z planem, inwestycja ma powstać do końca listopada br.

Zakres przetargu obejmuje dwa warianty wykonania boiska do piłki ręcznej i siatkowej plażowej, w tym dwóch boisk treningowych do siatkówki wraz z niezbędną infrastrukturą, ogrodzeniem, zagospodarowaniem terenu wokół boiska, małą architekturą i wyposażeniem.

Pierwsza opcja ma objąć:

  • wykonanie boiska plażowego do piłki ręcznej o wymiarach boiska 12,00×27,00 m (ze strefami zmian oraz strefą wolną za bramkami z piasku o wymiarach 18,00×33,00 m) i siatkowej o wymiarach boiska 8×16 m (ze strefami bezpieczeństwa z piasku o wymiarach 13,5x 18,00 m), w tym dwóch boisk treningowych do siatkówki (o wymiarach 8×16 m) o nawierzchni z piasku płukanego o frakcji 0-0,5 mm,
  • wykonanie ogrodzenia bez cokołu o wysokości 100 cm z dwiema furtkami jednoskrzydłowymi o szer. 1,0 m i dwiema dwuskrzydłowymi o szer. 2,0 m,
  • przestawienie istniejącego słupa oświetleniowego wraz z linią kablową kolidującą z usytuowaniem fundamentów pod słupki ogrodzeniowe,
  • wykonanie kanalizacji deszczowej drenażowej, przyłącza wodociągowego, kanalizacji deszczowej zgodnie z projektem branży sanitarnej (cały zakres),
  • wyposażenie i mała architektura tj. bramki, linie boiska o szerokości maks. 8 cm, piłkochwyty, plandeka do przykrycia boiska, demontowalne słupki (komplet) na boisko do piłki siatkowej + 1 komplet dla wszystkich boisk, osłony na słupki 2 szt. na boisko + 2 rezerwowe dla wszystkich boisk, siatka 1 na boisko + 1 rezerwowa dla wszystkich boisk, antenki – dwie na boisko + 2 rezerwowe dla wszystkich boisk, linie z czterech stron o szerokości 5 cm w kolorze niebieskim, kosze na śmieci – 4 szt., tablica informacyjna, tablica z wynikami – 2 szt., podest dla sędziego – 1 szt., przebieralnia, prysznic ogrodowy.
źródło: dokumentacja przetargowa
źródło: dokumentacja przetargowa

Drugi wariant nie obejmuje wykonania ogrodzenia, a jedynie słupków ogrodzeniowych, a także zagospodarowanie terenu wokół boiska nawierzchnią z trawy z siewu z podłożem umocnionym geokratą, małą architekturą i wyposażeniem.

Jak zaznacza ratusz, realizacja przedmiotu zamówienia według wariantu pierwszego lub drugiego jest
uzależniona od środków finansowych, jakie urząd będzie mógł przeznaczyć docelowo na realizację tej inwestycji.Również od wybranego wariantu uzależniony będzie termin realizacji – według pierwszego wariantu najpóźniej do 30 listopada 2016 r., a według drugiego – do 30 listopada 2016 r. plus 2 tygodnie.

Obecnie na terenie, który być może stanie się areną przyszłorocznych zmagań siatkówki plażowej, znajduje się trawnik z zielenią, krzewami i nielicznymi drzewami, które wykonawca będzie musiał wykopać i przesadzić w miejsce ustalone z Zarządcą Orlen Areny. Przestawić oczywiście trzeba będzie również cztery stalowe maszty reklamowe oraz instalacje i sieć energetyczną i cieplną.

Oferty można składać do 14 września br.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU