Sezon wioślarski rozpoczęty

REKLAMA

W ramach inauguracji sezonu wioślarskiego, w sobotę odbyły się II Regaty Ósemek Wioślarskich Miast Nadwiślańskich o Puchar Prezydenta Miasta Płocka. Do naszego miasta przybyły najlepsze polskie ekipy – w tym medaliści mistrzostw kraju. Świetny występ zanotowała drużyna z Płocka.

Start ósemek nastąpił w Borowiczkach, meta zaś została ustawiona na wysokości przystani Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego. W II edycji regat swój udział zapowiedziały drużyny z Bydgoszczy, Torunia, Warszawy i Płocka. O Puchar Prezydenta Miasta Płocka walczyły więc najlepsze polskie ósemki.

PowiązaneTematy

Podczas zawodów rozegrano dwa biegi. W pierwszym rywalizowali weterani – ekipa z Płocka i Warszawy. Płoccy zawodnicy nie dali szans osadzie ze stolicy, którą pokonali o 3 długości łodzi. Drugi wyścig miał już bardziej wyrównany przebieg. Do samej „kreski” o zwycięstwo walczyła załoga Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego i osada z Torunia. Rzutem na taśmę zwyciężyli zawodnicy ASZ UMK Toruń. Zawodnicy PTW zajęli drugie i szóste miejsce w stawce.