REKLAMA

Senator pyta o wyjazdy zagraniczne, umowy, nagrody… „Radni nie uzyskali odpowiedzi”

REKLAMA

W środę przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości w Płocku zaprosili dziennikarzy przed gabinet prezydenta Andrzeja Nowakowskiego. Powodem spotkania było złożenie pisma, zawierającego szczegółowe pytania, na które nie udało się wcześniej uzyskać odpowiedzi płockim radnym.

13 czerwca senator Marek Martynowski złożył w urzędzie miasta pismo – jak wyjaśniał, zgodnie z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora. Pismo zawiera 11 pytań, dotyczących m.in. wykazu delegacji zagranicznych. – Radni pytali o to, niestety, prezydent nie odpisywał, uznając, że te interpelacje nie mają znamion interpelacji – stwierdził senator.

PowiązaneTematy

Tłumaczył, że pyta także o umowy zlecenia i o dzieło konkretnych osób w latach 2014-2018, czy wysokości nagród, premii, dodatków funkcyjnych, ryczałtów od telefonów i samochodów.

– Mam nadzieję, że otrzymam odpowiedź w ciągu 14 dni i że prezydent nie będzie się tutaj chował podobnym wybiegiem, jak przed radnymi – powiedział senator Martynowski. A co, jeśli prezydent nie przekaże odpowiedzi w ciągu tego czasu? – Będę cierpliwie czekał, na pewno nie będę okupował gabinetu pana prezydenta – zażartował senator.

Radna Wioletta Kulpa dodała, że wcześniej wykazy wyjazdów zagranicznych były publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej. – Od kilku lat nie są one jednak publikowane. Jak nam tłumaczono, w celu „niezaśmiecania BIP-u takimi informacjami”. Ale przecież mieszkańcy mają prawo wiedzieć kto wyjeżdża, gdzie wyjeżdża i za jaką kwotę – przekonywała radna.Wyjaśniała, że są to środki publiczne, w związku z tym taka informacja powinna być jawna. – I na tym powinno również zależeć panu prezydentowi – podkreśliła.

Poruszyła również temat zastępcy dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (ta sprawa znalazła się także w piśmie senatora Martynowskiego), który nie publikuje oświadczenia majątkowego, ponieważ ma takie kompetencje, że nie musi podpisywać żadnych decyzji.

W obecności dziennikarzy senator złożył pismo w gabinecie prezydenta, który przebywa aktualnie na urlopie. Marek Martynowski poprosił również do wglądu listę obecności pracowników Urzędu Miasta Płocka. Nie otrzymał listy obecności prezydenta Nowakowskiego. Telefonicznie skontaktował się z prezydentem w tej sprawie Sekretarz Miasta Krzysztof Krakowski, który otrzymał informację, że prezydent zaprasza senatora w czwartek, 14 czerwca i wówczas tę listę Marek Martynowski otrzyma. – No trudno, przyjdę również jutro – podsumował senator.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 11

 1. Ona says:

  Po prostu żenujące.
  Jak to znajomi celnie zauważyli, pan Martynowski ładnie się prezentuje na zdjęciach.
  A Pani Kulpa… no cóż.
  Szanowni Państwo, jak już ktoś Wam kazał robić takie głupie rzeczy, to trzeba było przynajmniej się odpowiednio przygotować.
  Pan senator ani me ani be… szkoda. A Pani radna… hmm… tak… no po prostu szkoda, że prezydent Nowakowski nie będzie miał choć trochę podniesionej adrenaliny w wyscigu do fotela prezydenckiego dla zdrowotności.

 2. atf says:

  Szkoda, że niezależnie od partii, te osoby mają gdzieś mieszkańców miasta i pokazują się publicznie tylko przed wyborami.

 3. Irena says:

  Nareszcie!!!!!!!

 4. Zenon Dylewski OMPN says:

  Oczy, oczy .Wstawiłem Zapis w nie to miejsce…


  Pan Senator. Pani W. Kulpa, odcięli się ode mnie…wolna wola . Mój czas minął.

  Ale proszę dla Dobra Płocka, Polski; NALEŻY SPRAWDZIĆ PŁOCKI SYSTEM PRZYGOTOWANIA DOMÓW POŻYDOWSKICH – ODBUDOWA ITD DO CELÓW USTAWY 447.

  PROSZĘ GORĄCO ….NIECH PODEJMĄ OCHRONĘ MIEJSC PAMIĘCI NARODU POLSKIEGO , URATUJĄ KOPIEC BRATNIA MOGIŁA . ODKUPIĄ MIEJSCE STRACEŃ 1863 R. TO TEŻ POLSKA……….

  NIECH ZLIKWIDUJĄ SYSTEM 3 MIASTA. Płock jest polskim miastem.

  Jak widzimy ten Portal jest szczególnie atakowany prze funkcyjnych 3 Miasta. Mają dużą osłonę tzw Służb.

 5. patryota says:

  Czy to ten martynoski co w Małachowiance paradował ze swastyką ONR na koszuli? Jeśli tak to przecież faszysta.

 6. Krzysztof B says:

  Czas na powiedzenie „SPRAWDZAMY” bardzo dobra inicjatywa wysunięta ze strony PiS Płock. Drodzy Państwo, Władza niezależnie która strona
  aktualnie rządzi musi być systematycznie nękana i sprawdzana bo jak nik tego nie będzie robił to rospasa się na dobre bez żadnych limitów, hamulców będzie robiła co chciała… Nie wspominając o budowaniu SITWY…?

 7. Szopkaaaaaaa says:

  Audyt to niech sobie zrobią na Orlenie bo tak śmierdziało wczoraj ze nie można było nosa za okno wystawić ps. rozumiem ze Pani Kulpa dzisiaj miała urlop że mogła odstawiać szopki i nieść 2 kartki w 4 osoby do ratusza śmiech i kpina jeszcze bardziej pisiaki tu sie popisujecie zamiast zrobić coś dla miasta, chyba ze w obowiązkach Pani Kulpa ma napisane sianie zamętu i bieganie po Płocku w godzinach pracy to soryy ale to dajcie znać gdzie to wyśle CV stanowisko za kilkanaście tysięcy . ..

 8. Aga says:

  PO PSL trzeba zrobić audyt!!!

 9. Wojteg says:

  Hahahha śmieszne! Niech się Pani ładna z Panem Wyklętym na kombinat wybiorą kontrolować bo coś tu śmierdzi w całym mieście od 2 dni.

 10. Petronikowiec says:

  jaka ustawka? 3 osoby niosły 2 kartki HAHA ja mam na pocztę list do wysłania. Ktoś z PiS chętny do pomocy?

 11. Odwet says:

  Coś za coś, wczoraj konwój wstydu dzisiaj pismo senatora. Przepychamy się dalej ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU