REKLAMA

Sekcja siatkarska po 33 latach wróciła do Wisły Płock

REKLAMA

Siatkarze znowu zagrają w barwach Wisły Płock. Sekcja piłki siatkowej mężczyzn po 33 latach przerwy ponownie pojawiła się pośród Nafciarzy.

W czerwcu 2010 roku uległa likwidacji sekcja piłki ręcznej Wisły Płock. Wtedy to po raz pierwszy w historii Nafciarze zostali klubem jednosekcyjnym. W kwietniu 2017 do płockiego klubu wkroczyła sekcja eSportu, a niedługo po niej sekcja bokserska.

Teraz, po 33 latach przerwy, pod skrzydła Wisły Płock wraca sekcja piłki siatkowej mężczyzn. To następny powrót do korzeni i chlubnej tradycji, sięgającej lat 1955-1988. Przed laty największym sukcesem siatkarskiej sekcji Wisły była walka w turnieju barażowym o awans do II ligi.

Było też wielu siatkarzy rodem z Płocka, którzy dali się poznać nie tylko na arenie krajowej, ale i międzynarodowej. Byli to między innymi reprezentant Polski Zbigniew Ferszt (Płomień Milowice) czy dwukrotny mistrz Polski i trzykrotny zdobywca Pucharu Polski Mariusz Sobczak (AZS Olsztyn).

fot. materiały prasowe

Płocczaninem jest również mistrz świata juniorów i seniorów Bartosz Kwolek, reprezentujący barwy klubu Verva Warszawa Orlen Paliwa. Na Plus Ligowych parkietach z bardzo dobrej strony pokazuje się także inny przedstawiciel Płocka, Paweł Halaba (Aluron Zawiercie).Po długiej przerwie męska siatkówka klubowa wróciła do Płocka w 2020 roku. Klub MUKS Volley Płock zagrał wówczas w IV lidze, ale rozgrywek nie dokończono. W obecnym sezonie drużyna występuje poziom wyżej, obecnie zajmując 5. miejsce w tabeli, ale ambicje sięgają zdecydowanie wyżej.

– W tym celu nawiązano współpracę z klubem Metro Warszawa, słynącym w kraju z doskonałej pracy z młodzieżą. Pierwszym celem jest awans do II ligi, przy jednoczesnym rozpoczęciu szkolenia młodzieży. Liczymy, że adepci siatkówki pod skrzydłami Wisły Płock będą mieli szansę rozwoju. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach nasze miasto doczeka się kolejnych siatkarskich talentów na miarę Bartosza Kwolka – powiedział Jerzy Chęciński, odpowiedzialny za rozwój sekcji piłki siatkowej.

Prezes Wisły Płock zaznaczył natomiast, że klub chce się kojarzyć w większą ilością dyscyplin, w których ma historię udziału.

– Kiedyś już to mówiłem, ale mimo to powtórzę. Wisła Płock nie powinna kojarzyć się jedynie z dwoma wiodącymi dyscyplinami, jakimi niewątpliwie są piłka nożna i piłka ręczna. To także kilkanaście innych sekcji, które działały w klubie na przestrzeni lat. Cieszymy się, że po długiej przerwie do wiślackich sekcji dołączy piłka siatkowa mężczyzn – mówił Tomasz Marzec, prezes Wisły Płock.

fot. materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Tylko basket says:

    Jestem za koszykówką, aby była ekstraklasa męska i żeńska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU