REKLAMA

Seiji Okamoto z Japonii powitał Płock

REKLAMA

Już w najbliższy piątek najważniejsze wydarzenie pierwszego kwartału 2017 roku dla płockich symfoników – koncert z okazji 40-lecia Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Zagra podczas niego Seiji Okamoto z Japonii.

27 stycznia o godz. 19 z płockimi symfonikami zagra Japończyk Seiji Okamoto, laureat 15. edycji Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. W czwartek spotkał się z dziennikarzami i potwierdził, że z radością oczekuje piątkowego koncertu.

W konferencji wzięli udział prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, dyrektor POS Adam Mieczykowski i, oczywiście, skrzypek Seiji Okamoto. Spotkanie odbyło się w czwartek, w przeddzień koncertu, w Sali Sejmowej Ratusza.

– Obchody jubileuszu miały swój początek już we wrześniu – powiedział dyrektor Płockiej Orkiestry Symfonicznej, Adam Mieczykowski. – Staraliśmy się, żeby ten koncert był wyjątkowy. Tak się złożyło, że obchody jubileuszu orkiestry zbiegły się z 15. Międzynarodowym Konkursem Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. I pierwsza myśl była taka, żeby laureat mógł wystąpić podczas jubileuszu. Zaproponowaliśmy organizatorom, że nasza orkiestra przeznaczy taką nagrodę – podkreślił dyrektor.A jakie wrażenia z Płocka ma, przygotowujący się do koncertu, uzdolniony muzyk? Uśmiechał się i podkreślał, że bardzo się cieszy, iż jest w Płocku, i że będzie to z pewnością dobry, udany występ. Choć jak dotąd nie udało mu się zobaczyć w Płocku więcej nad hotel, w którym mieszka, to z pewnością jeszcze miasto obejrzy.

Japoński wirtuoz zagra w Płocku Koncert skrzypcowy D-dur Johannesa Brahmsa, który zadedykowany został słynnemu skrzypkowi Josephowi Joachimowi, serdecznemu przyjacielowi autora. Za pulpitem dyrygenckim stanie maestro Tomasz Tokarczyk – dyrygent i kierownik muzyczny Opery Krakowskiej, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, stypendysta Bachakademie Stuttgart oraz Bach Oregon Festival w USA. Koncert skrzypcowy D-dur Johannesa Brahmsa uznawany jest za jedno z arcydzieł literatury skrzypcowej.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU