REKLAMA

Scooby-Doo w NK Przedwiośnie. Jakie jeszcze propozycje filmowe?

REKLAMA

Dla najmłodszych NK Przedwiośnie przygotowało wakacyjną niespodziankę. Podczas spotkania ze Scooby-Doo będzie można nie tylko bawić się w trakcie seansu, ale i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Co jeszcze zaplanowano w wakacje?

Scooby-Doo!

Od 24 lipca na ekranach NK Przedwiośnie pojawi się animacja „Scooby Doo!”. Odkryjemy, jak poznali się Scooby i Kudłaty, a także poznamy nieznane oblicze wiecznie głodnego czworonoga. Z tej okazji NoveKino Przedwiośnie zaprasza widzów do wspólnego spędzenia Weekendu ze Scooby Doo! 25 i 26 lipca w godzinach 11-16.15 na widzów czekać będą postacie z animacji Scooby Doo! Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Godziny seansów: 11:30/ 13:45/ 16:00/ 18:10.

Na najmłodszych czekać będą konkursy z nagrodami, gry i zabawy:

 • gra detektywistyczna – szukanie w kinie zaginionych przedmiotów,
 • gra detektywistyczna – znajdź podejrzanego. W tej zabawie dzieci będą miały za zadanie znaleźć podejrzanego wedle rysopisu wśród osób znajdujących się w kinie,
 • taniec Scooby Doo – propozycja dla młodszych dzieci,
 • gra w detektywa – zabawa w kole,
 • a także inne atrakcje, np: chusta animacyjna, lina, zabawa w chowanego.

Wśród atrakcji znajdzie się również fotościanka Scooby Doo! Zachęcamy do zrobienia pamiątkowego zdjęcia z bohaterem animacji.

W pierwszej kinowej animacji ze Scooby-Doo w roli głównej poznamy nowe wątki, dotyczące pochodzenia uroczego psiaka. Zobaczymy też najbardziej zawiłe śledztwo w historii Tajemniczej Spółki. „Scooby-Doo!” pokazuje początki wieloletniej przyjaźni Scooby’ego i Kudłatego. Dowiemy się, jak wspólnie z Fredem, Velmą i Daphne założyli oni słynną Tajemniczą Spółkę. Teraz, po setkach śledztw i przygód, Scooby i jego gang stają w obliczu największego i najtrudniejszego wyzwania. Ktoś chce uwolnić psa z zaświatów, Cerbera. Młodzi detektywi starają się powstrzymać globalną „apsokalipsę”. Jednocześnie odkrywają sekrety z przeszłości Scooby’ego i poznają jego przeznaczenie – wspanialsze, niż ktokolwiek sobie wyobrażał.

Turu. W pogoni za sławą

Od 17 lipca zapraszamy na animację “Turu. W pogoni za sławą”, o kurze, która wygdakała swój sukces. Zobaczcie jak wykluwają się marzenia przebojowej nioski.Przez śmieszny wygląd oraz fakt, że nie potrafi składać jajek, kurka Turu jest źródłem żartów całego kurnika. Wszystko zmienia się, kiedy Isabel – emerytowana nauczycielka muzyki, zabiera kwoczkę na swoją farmę i odkrywa jej niezwykły talent. Okazuje się, że Turu, nie tylko potrafi mówić ludzkim głosem, ale również wspaniale śpiewać. Z obawy, że ludzie mogą wykorzystać kurkę do własnych celów, Isabel postanawia zatrzymać jej dar w tajemnicy. Niestety pewnego dnia dochodzi do nieszczęśliwego wypadku. Kobieta spada z dachu i traci pamięć. Kiedy karetka zabiera ją do szpitala, Turu zostaje sama, bez opieki. Dzielna kwoczka nie załamuje się jednak i postanawia odnaleźć przyjaciółkę. W trakcie podróży poznaje małego Mateo, syna właściciela cyrku. Wspólnie tworzą spektakl, który przynosi Turu wielki rozgłos. Mimo sławy i scenicznego sukcesu rozśpiewana kurka nie zamierza zrezygnować z misji odnalezienia ukochanej Isabel.
REŻYSERIA: Eduardo Gondell, Victor Monigote OBSADA: Eva Hache, Jose Mota, Ana Angeles Garcia

Cały świat Romy

Drugą propozycją dla dzieci i młodzieży jest film familijny “Cały świat Romy” – ciepła i wzruszająca opowieść o więzi między najstarszym a najmłodszym pokoleniem.

Gdy mama pracuje, bystra 10-latka, Romy spędza czas w salonie fryzjerskim swojej szorstkiej babci, Stine. Romy poznaje historię jej życia, a więź między nimi pogłębia się. We dwie wpadają na wiele szalonych pomysłów. Wkrótce Stine doświadczy dużych życiowych zmian, a dzielna Romy zrobi wszystko, by wesprzeć babcię. Zrealizuje nawet pewien odważny plan… „Cały świat Romy” to ciepła i wzruszająca opowieść o więzi między najstarszym a najmłodszym pokoleniem.
REŻYSERIA: Mischa Kamp OBSADA: Vita Heijmen, Beppie Melissen, Noortje Herlaar

Spotkania Filmowe: Tam gdzieś musi być niebo

W poniedziałek, 20 lipca o godz. 18:30 w cyklu Spotkania Filmowe zaprezentowana zostanie produkcja “Tam gdzieś musi być niebo” napisy, pełną empatii, humoru i głębokiego humanizmu opowieść o palestyńskiej tożsamości i próbie ucieczki od niej. Bilety w cenie 15 zł.

“Tam gdzieś musi być niebo” – Główny bohater filmu, w którego rolę wciela się sam reżyser, przestaje się czuć komfortowo w rodzinnym Nazarecie. Niewinne scysje z sąsiadem, niepokojące akty wandalizmu i narastająca agresja sprawiają, że dojrzewa w nim myśl o wyjeździe.
Nowego życia i alternatywy dla swojej ojczyzny szuka najpierw w Paryżu, później w Nowym Jorku. Nie jest to jednak łatwe, gdyż myśli o Palestynie prześladują go niemal na każdym kroku, a kusząca wizja świeżego startu zamienia się w komedię pomyłek. Podobną, jaką dla bohatera jest filmowy biznes, który przez Suleimana został tu sportretowany w groteskowy sposób.
„Tam gdzieś musi być niebo” to powrót palestyńskiego reżysera po dziesięcioletnim artystycznym milczeniu. Nazywany przez wielu spadkobiercą Bustera Keatona czy Jacques’a Tati, tworzy autoironiczną opowieść o tożsamości, przynależności, pojęciu domu. Pełną empatii, humoru oraz głębokiego humanizmu.
REŻYSERIA: Elia Suleiman OBSADA: Gael Garcia Bernal, Ali Suliman, Kwasi Songui

W repertuarze wciąż pozostają:

 • „Na topie” – Jesteśmy w samym centrum błyszczącego, gwiazdorskiego muzycznego świata. Grace Davis (Tracee Ellis Ross) to supergwiazda, której talent (i ego) osiągnęły szczyty. Maggie (Dakota Johnson) to przepracowana osobista asystentka Grace. Jest kimś w rodzaju „dziewczynki na posyłki”, nie porzuciła jednak dziecięcego marzenia o produkowaniu muzyki. Kiedy menadżer Grace (w tej roli Ice Cube) daje jej propozycję, która mogłaby zmienić kurs jej kariery, Maggie i Grace łączą szyki, planując coś, co zmieni ich życie na zawsze. ;
 • dramat “Tylko sprawiedliwość” – Światowej sławy adwokat Bryan Stevenson wspomina sprawę skazanego na karę śmierci mordercy osiemnastolatki Waltera McMilliana, którego udało mu się wybronić.;
 • thriller „Sala samobójców” – Wydalony z Uniwersytetu Warszawskiego student prawa, zostaje przyłapany na plagiacie. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich;
 • horror „Niewidzialny człowiek” napisy – Po zerwaniu toksycznej relacji mąż Cecilii, naukowiec-wynalazca popełnia samobójstwo. Od tej pory zaczynają ją prześladować dziwne zdarzenia.;
 • animacja “Wiking i magiczny miecz” – Wigi jest synem wodza wikingów mocarnego Halvara. Jego tatko ma złote serce, ale działa szybciej niż myśli, co niestety jest źródłem problemów całego plemienia. Wigi może nie ma ojcowskiej siły i postury mamuta, dysponuje za to odwagą i nie lada sprytem. Obie te cnoty okażą się kluczowe, gdy na skutek złowrogiej klątwy, mama Wigiego zmieni się w złoty posąg. Dzielny chłopak kompletuje załogę, która wyruszyć ma na poszukiwania magicznej wyspy. Według legendy tylko tam można odczynić czar i przywrócić mamie jej dawną postać. Wigi, jego dzielny tatko Halvar i kudłata drużyna walecznych wikingów będą musieli zmierzyć się z potężnymi falami, wrednymi stworami i wyjątkowo bezczelnym wrogiem, który podąża za nimi wiosło w wiosło. Stawką okaże się nie tylko dobro kochanej rodzicielki, ale los całego plemienia.;
 • “Czworo dzieci i Coś” – Grupa dzieci, które spędzają wakacje w Kornwalii, znajduje na plaży stworzenie spełniające życzenia; animacja „Naprzód” dubbing – Dwóch braci próbuje sprowadzić na ziemię drugą połowę ciała swojego ojca, gdyż nieudane czary powodują, że pojawia się tylko od pasa w dół; film przygodowy „Sonic. Szybki jak błyskawica” dubbing – Tom Wachowski, oficer policji w San Francisco oraz Sonic – antropomorficzny pozaziemski jeż, łączą siły, by pokonać Doktora Robotnika.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU