REKLAMA

Ścieżka zdrowia powstanie na Radziwiu

REKLAMA

Rada Mieszkańców Osiedla Radziwie pod koniec czerwca pozytywnie zaopiniowała powstanie skweru zieleni przy ul. Popłacińskiej 42. Oznacza to, że zapomniane zazwyczaj osiedle będzie piękniało w oczach.

Koncepcja skweru zieleni powstała w odpowiedzi na pomysł zagospodarowania po 500 tysięcy złotych przez każdą z rad osiedla. Jednym z inicjatorów przeznaczenia tej kwoty na skwer zieleni był Tomasz Kominek z Rady Osiedla Radziwie, który aktywnie włączył się w realizację miejsca wypoczynku dla mieszkańców.

PowiązaneTematy

Projekt wygląda bardzo atrakcyjnie, kiedy powstanie skwer na Radziwiu? – Realizacja tego zielonego miejsca ma nastąpić jeszcze w tym roku – mówi nam radny. – Ogromnym jego atutem będzie ścieżka zdrowia, która uatrakcyjni uczęszczaną trasę nad Wisłę. To już drugie takie miejsce w Radziwiu, które dzięki naszym działaniom będzie wszystkim służyło – tłumaczy.

Jak przyznaje radny osiedla Radziwie, do realizacji pomysłu potrzebne były „ciężkie negocjacje”, ale w końcu udało się przekonać prezydenta. – Jako przewodniczący zarządu osiedla Radziwie, wykonałem wstępną koncepcję projektu, którą złożyłem w ratuszu – wspomina Tomasz Kominek. – Wskazałem działkę gminną przy ulicy Popłacińskiej 42, która idealnie nadawała się do tego typu miejsca – wyjaśnia. To właśnie tam pojawia się duża ilość spacerowiczów, zarówno z Radziwia, jak i całego Płocka – można podziwiać w tego miejsca panoramę miasta. – Obecnie jest to bardzo zaniedbane miejsce, a realizacja skweru na pewno poprawi także wizerunek miasta w oczach turystów, jadących od strony Włocławka – mówi radny.

Co dokładnie znajdzie się na Popłacińskiej? – Będziemy mieli wykorzystane kilkaset metrów kwadratowych zieleni, ławki, piękne krzewy, kolorowe kwiaty oraz drzewa: jabłonie ozdobne, brzozy, dęby, sosny, czy klony. Wykorzystane zostaną również już istniejące sosny, brzozy i topole – wylicza Tomasz Kominek. – Powstanie też miejsce na ognisko i alejki do nordic walking, a także ścieżka zdrowia. Alejki będą oczywiście odpowiednio oświetlone – wyjaśnia. Niewątpliwą zaletą takiego zielonego miejsca, które według planów ma powstać do końca października, będzie zminimalizowanie uciążliwego zapachu z oczyszczalni.

„do realizacji pomysłu potrzebne były „ciężkie negocjacje”, ale w końcu udało się przekonać prezydenta. – Jako przewodniczący zarządu osiedla Radziwie, wykonałem wstępną koncepcję projektu, którą złożyłem w ratuszu” –  Tomasz Kominek.

Ale to nie koniec planów na Radziwiu. – Dodatkowo, w pobliżu tego miejsca będziemy proponować – zamiast budowy  bloku socjalnego – połączenie domu dziennego pobytu seniora oraz domu kultury dla młodzieży – zdradza radny. – Będziemy o to wnioskować już wkrótce – zapowiada.

Przypomnijmy, że w tym roku ma również rozpocząć się długo oczekiwana modernizacja stadionu Stoczniowca na osiedlu Radziwie.