REKLAMA

Schetyna w Płocku: Musimy wygrać dla dobra wszystkich

REKLAMA

Liderzy czterech ugrupowań w Płocku. W Teatrze Dramatycznym odbyła się konwencja Koalicji Europejskiej, na którą przyjechali m.in. Grzegorz Schetyna (PO), Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna), Włodzimierz Czarzasty (SLD) i Marek Kossakowski (Partia Zieloni).

Dużo emocji, podniosłych słów i deklaracji. Tak było w sobotę, 11 maja w Płocku. To właśnie na deskach Teatru Dramatycznego wystąpili liderzy Koalicji Europejskiej. Podczas konwencji przekonywano wszystkich o konieczności zmian w kraju oraz o słuszności postawienia na kandydatów koalicji w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

PowiązaneTematy

– Mamy konkretny program rozwoju dla Polski – mówił Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej. – Jednym z jego elementów jest projekt, który opracowujemy wspólnie. Narodowy program odnowy wsi. Każdy Polak, niezależnie gdzie mieszka, musi mieć dostęp m.in. do opieki zdrowotnej – wyliczał.

Zdaniem przewodniczącego PO, Polska powinna odbudować swoją pozycję na arenie międzynarodowej, która przez lata rządów Prawa i Sprawiedliwości została mocno nadszarpnięta. – Kiedy będzie wolność i równość, to będzie także braterstwo, zapewniam – przekonywał Schetyna. – Musimy wygrać te wybory dla dobra wszystkich Polaków – dodał.

Lider Platformy Obywatelskiej apelował także do polityków z partii rządzącej.

– Hańbą dla każdego państwa i polityka jest przymykanie oka na przestępstwa. Jeśli władza nie zwraca uwagi na działania pedofila, bo jego osoba może pomóc w wyborach, to jest to karygodne. Pedofilia jest przestępstwem. Każdy kto krzywdzi dzieci, musi trafić do więzienia. Żaden przestępca nie schowa się ani w kurii, ani w partii. Koniec i kropka! – grzmiał z mównicy.

Opinii tej wtórował Władysław Kosiniak-Kamysz, który także przyjechał do Płocka. – Trzeba przywrócić w Polsce braterstwo i poczucie bezpieczeństwa. To pojęcia, które burzy mowa nienawiści i działania rządu – mówił Kosiniak-Kamysz. – Próbuje się nas od czci i wiary odsądzić. Nas, ludowców, którzy mają tak silne korzenie chrześcijańskie. Wiemy, na jakim korzeniu wyrastamy, ale nie ma zgody na uprawianie polityki w kościele! – apelował do zebranych lider PSL-u.

Według Kosiniak-Kamysza, wspomniany przez Grzegorza Schetynę, przygotowywany wspólnie program rozwoju wsi, to recepta na zaniedbania w aspekcie rolnictwa, którego dokonali politycy Prawa i Sprawiedliwości.

– Wiele obietnic rządowych padło, których jednak do dziś nie zrealizowano – mówił do obecnych na sali Władysław Kosiniak-Kamysz. – Miały być podwojone dopłaty, zrównane z tymi niemieckimi, miały być zatrzymane choroby, które dręczą hodowców, miał powstać program odnowy hodowli koni w Janowie… A co jest? Co z tego zostało? Nic. Dzisiaj grupą najbardziej wyzyskaną w Polsce są rolnicy – wymieniał.

Zdaniem lidera PSL-u, działania rządu w aspekcie wsparcia dla rolnictwa i wsi, to działania pozorne. -Wynegocjowaliśmy 32 mld euro na polskie rolnictwo. To najwięcej w historii Polski. Tymczasem rządzący nie potrafią jednak tego wykorzystać. Nie ma modernizacji wsi, a to co się dzieje, to totalna obłuda – podsumował.Podobny ton wypowiedzi utrzymał Włodzimierz Czarzasty. Jego zdaniem to kluczowe, by zaufać Koalicji Europejskiej. Tylko taki obrót sprawy zapewni Polakom bezpieczeństwo i poczucie sprawiedliwości.

– Teraz jest tak, że każdy kto mówi coś złego na Kościół, to atakuje Prawo i Sprawiedliwość, a PiS na takie słowa odpowiada agresją – mówił do zebranych szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej. – Czy malowanie tęczowej aureoli to atak na Kościół? Czy atakiem na Kościół i PiS jest chęć ukarania pedofila? Nie – to atak na sprawcę. Nie może być tak, że przestępcy są bezkarni i nieważne, czy jest nim ksiądz, marszałek czy członek SLD – stwierdzał z mównicy Włodzimierz Czarzasty.

Do zebranych apelowała także Katarzyna Lubnauer. Przewodnicząca Nowoczesnej złożyła nawet pewne deklaracje. – PiS niczego nie załatwi w Europie, bo tego nie potrafi. My gwarantujemy 100 mld dla Polski. Gwarantujemy środki, które zostaną przeznaczone m.in. na służbę zdrowia. Gwarantujemy koncepcję silnej Polski w Unii Europejskiej, nie koncepcję paździerzowego państwa PiS-u – mówiła zdecydowanie Katarzyna Lubnauer.

Według przewodniczącej Nowoczesnej, wybór Koalicji Europejskiej w wyborach, które odbędą się już 26 maja, to konieczność – szczególnie dla kobiet.

– O losach kobiet nie może decydować wieczny kawaler, który czasem widuje kobietę, czasem może blisko – drwiła szefowa Nowoczesnej. – O naszej przyszłości nie powinna decydować partia, która wykorzystuje ludzi, dla której rola kobiety składa się z trzech ramion, jak trójkąt: dom, rozumiany w sensie kuchni, rodzina i kościół – mówiła do zebranych.

Za wspólny program podziękował też wiceszef Partii Zielonych. – Wspólnie jesteśmy po zielonej stronie mocy! – mówił niezwykle entuzjastycznie Marek Kossakowski. – Razem tworzymy strukturę, która myśli o przyszłości naszej planety i dba o środowisko – przekonywał, dziękując.

Tuż po wystąpieniach liderów, na scenie pojawił się Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, który przekonywał o wadze wyborów do Parlamentu Europejskiego. Mówił on również o szansie dla Mazowsza, jaką daje dalsza współpraca w ramach Unii Europejskiej.

O świetnym wykorzystaniu środków unijnych w takich miastach, jak Płock mówił również gospodarz spotkania, prezydent Andrzej Nowakowski (Platforma Obywatelska). – Te pieniądze są potrzebne, a tylko Koalicja Europejska gwarantuje ich dalszy przypływ – przekonywał. – O tym, że są one potrzebne, przekonujemy się każdego dnia. Po spotkaniu zapraszam na nabrzeże. To świetny przykład wykorzystania pieniędzy unijnych. To warto zobaczyć! – zachęcał z mównicy.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 16

 1. Anonim says:

  swinie jak do koryta ciagnie -nigdy w życiu zeby nie wrócili

 2. Anka says:

  Zgadzam się w 100%….

 3. POLA says:

  My już nie wierzymy w wasze zapowiedzi, jeszcze trochę pozostało do sprzedania, no bo PIS zaczął
  już odbudowywać i walczyć z oszustami/ mafia paliwowa, zniesienie leków refundowanych ,zamykanie
  szpitali, ukradzione pieniądze Polaków z OFF, likwidowanie zakładów pracy itp…./
  A co zrobiliście prze 8 lat swoich rządów – nic.
  Za wszelką cenę chcecie znowu dojść do władzy, a ta zagranica i te ulice Panu Schetynie już
  nie wystarczają, dam panu dobrą radę z domu wynosi się tylko śmieci.
  To Wy doprowadziliście do takiej wściekłości i nienawiści bo nie możecie się pogodzić z przegraną.
  Wam nie chodzi o Polskę , dbacie tylko i wyłącznie o swoje interesy, a naród was nie obchodzi.
  Wstyd i hańba.

 4. Daro says:

  Jak może być lepiej Polakom? A czy się pogorszyło? Chyba, że tym z PO i spółce. Widzą czubek własnego nosa, własne interesy kosztem Polski. Teraz Rząd dba o biednych

 5. Daro says:

  Teatr dramatyczny i komedia

 6. X says:

  Ta menda była w Płocku ? Tfu
  Nigdy więcej POpaprancow , pedałów i zlodzieji

 7. Spyware says:

  Ale ten gość ma zryta psyche, takich głupot dawno nie słyszałem. Przecież to banda na usługach zachodu. Chcą sprzedać to co jeszcze nie sprzedali i z Polaków zrobić to co niemcy i francuzi zrobili z własnych obywateli.
  Styd schetyna ale co tu oczekiwać od tego pana jak za nauczyciela miał najlepsza sobie w postaci Donalda pieska niemieckiej merkelowny….
  Jak by wrócili do władzy to już bym przestał wierzyć w ten kraj i ludzi, że potrafi coś osiągnąć w przyszłości bez świń przy korycie..

  • antypis says:

   Bez świń przy korycie??? :-D A teraz to co niby mamy???

   • Hdhj says:

    Zawsze ktoś siedzi przy korycie.. Ale PO to i z koryta wyjadlo i oborę z chlewikiem chciało sprzedać. Tym się różnią od PIS

 8. mamałyga says:

  Do przodu Polsko do przodu Koalicjo. Nigdy wiecej katopisu

 9. Nigdy wiecek po says:

  Równość wolność i braterstwo jak we Francji, kłamliwe bydlaki chcecie nas sprzedać , obiecacie wszystko aby się dorwać do koryta i dalej okradać, esbeckie pomioty

 10. Hwwd says:

  Równość wolność i braterstwo jak we Francji, kłamliwe bydlaki chcecie nas sprzedać , obiecacie wszystko aby się dorwać do koryta i dalej okradać, esbeckie pomioty

 11. Fan Łysego says:

  Chyba rozdali im flagi źle pokolorowane.

 12. Polka says:

  Dajcie wygrać koalicji obywatelskiej (Targowicy)żeby dalej mogli kapować na swój własny kraj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU