REKLAMA

Sanda Płock znów wraca z Mistrzostw Polski z medalami

REKLAMA

Podopieczni trenera Piotra Paśnika z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sanda Płock” odnieśli sukcesy w kolejnej formule kickboxingu w Full Contakcie. Tym razem Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim, do którego przybyło aż 178 zawodników z całej Polski. 

W dniach 7-9 kwietnia w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów Full Contact. Full contact jest formułą kickboxingu, w której walczy się na ringu. Dozwolone są uderzenia powyżej pasa, sędziowie przyznają punkty tylko za uderzenia zadane z pełną siłą. W zawodach wzięło udział 178 zawodników z 55 klubów. Klub Sanda Płock reprezentowało czterech zawodników.

Damianowi Soczewce zabrakło kilku małych punktów, by wejść do strefy medalowej w seniorach, po wyrównanym pojedynku z Pawłem Kochańskim (KKS Sporty Walki Poznań) przegrał stosunkiem głosów 2-1 dla zawodnika z Poznania.

fot. materiały prasowe

Agata Fijałkowska w półfinale pokonała Marię Jackowską z SKF Boksing Zielona Góra. Następnie w finale nieznacznie przegrała na punkty z Aurelią Bednarską (Akademia Sportów Walki KNOCKOUT Zielona Góra) zdobywając w kolejnej formule Wicemistrzostwo Polski po bardzo dobrych walkach.Dużą niespodziankę sprawił Radosław Kuzia, który debiutując w ringu po trzech pojedynkach wywalczył Wicemistrzostwo Polski Juniorów do 60 kg. W pierwszym pojedynku zmierzył się z Filipem Tobołą (KS Ziętek Team Kalisz), następnie pokonał Jakuba Szyszkę (Ożarowska Szkoła Kickboxingu). W finale, po zaciętej walce, sędziowie zwycięstwo przyznali Lucjanowi Wiśniewskiemu (KS Beniaminek 03 Starogard Gdański). Tym samym Radek został Wicemistrzem Polski Juniorów Starszych do 60 kg.

Złoto do Płocka przywiózł Mateusz Dymek, który potwierdził swoją klasę, zdobywając w kolejnej formule tytuł Mistrza Polski. Na drodze po złoty medal pokonał w półfinale Macieja Ważnego (Kickboxing GAME OVER Lubaczów), następnie w finale, który rozegrał się na głównej gali zawodów, zmierzył się z Mateuszem Jakubowskim (Sportowy Klub Kickboxing Kielce). Wyjazd na zawody był dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2017 r.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU