REKLAMA

Samorządy wymieniły się gruntami. Planują inwestycje w Płocku

REKLAMA
fot. Wiktor Pleczyński

Samorząd Mazowsza oraz władze Płocka zamieniły się częścią gruntów. Ma to umożliwić realizację nowych inwestycji. Dyrektor Szpitala planuje modernizację lądowiska dla helikopterów ratowniczych, a ratusz deptak przy Oddziale Etnografii Muzeum Mazowieckiego.

Samorząd województwa oraz władze miasta przekażą sobie wzajemnie nieruchomości w Płocku, co pozwoli na realizację nowych inwestycji. Wzajemne darowizny uzgodnione zostały po negocjacjach, prowadzonych przez obydwa samorządy.

PowiązaneTematy

Płock przekaże na rzecz województwa teren tuż przy wejściu do szpitala (działka ewidencyjna nr 526/4 o powierzchni 0,32 ha), gdzie znajduje się główny wjazd dla karetek oraz działkę, która jest wykorzystywana jako lądowisko dla helikopterów LPR (działka ewidencyjna nr 520/1 o powierzchni 1,7 ha).

Gmina-Miasto Płock otrzyma natomiast trzy działki w sąsiedztwie domów wielorodzinnych naprzeciw szpitala (działka nr 523/4 stanowiąca drogę wewnętrzną oraz działki nr 523/5 i 523/6 z przeznaczeniem na tereny komunikacyjne oraz budowę parkingu), a także jedną działkę przy ul. Kazimierza Wielkiego 11B (nr ewidencyjny 473/3).

– Kilka dni temu podpisaliśmy niezbędne akty notarialne, a dziś uroczyście podpisujemy protokoły przekazania nieruchomości. Przez to działanie nie tylko porządkujemy stan prawny gruntów, ale też umożliwiamy sobie wzajemnie realizację koniecznych inwestycji, które przysłużą się mieszkańcom Płocka i regionu – podkreślał marszałek Adam Struzik.

Efektem jest przeniesienie własności nieruchomości niezbędnych do prowadzenia zadań własnych województwa i miasta. Jak mówił marszałek Adam Struzik, współpraca między obydwoma samorządami przełoży się na realizację bardzo potrzebnych projektów.fot. Wiktor Pleczyński

– Przekazujemy marszałkowi Mazowsza nieruchomości, które od dawna z powodzeniem służyły samorządowi województwa mazowieckiego. Wszyscy na tym skorzystamy, ponieważ zmiana ich stanu prawnego pozwoli urzędowi marszałkowskiemu rozwijać swoje jednostki, które będą mogły lepiej odpowiadać na potrzeby płocczan oraz mieszkańców regionu. Natomiast przejęcie przez nas od marszałka gruntów przy spichlerzach daje nam możliwość kontynuacji pracy nad koncepcją modernizacji tzw. ciągu nadskarpowego – mówił prezydent Andrzej Nowakowski.

Przekazanie nieruchomości ma szczególne znaczenie dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, gdzie oficjalnie podpisano niezbędne dokumenty.

– Chodzi o działkę lądowiska na helikoptery, jak również teren skweru zielonego znajdującego się przed wejściem głównym do naszego obiektu. Po przejęciu gruntów będziemy gotowi, by rozpocząć przygotowania do modernizacji terenu przed szpitalem, a w przyszłości, zgodnie z zapowiedziami, dostosowania naszego lądowiska do wymogów, jakie nałożone zostaną na funkcjonujące lądowiska przyszpitalne na potrzeby Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – dodaje dyrektor Stanisław Kwiatkowski.

Jak mówi kierownictwo szpitala, przejęcie gruntów przez województwo pozwala na ponoszenie nakładów inwestycyjnych. Dyrektor zaznaczył, że uregulowana sytuacja prawna gruntów ułatwi pozyskanie środków zewnętrznych na inwestycje, zarówno z Ministerstwa Zdrowia, jak i innych funduszy oraz fundacji.

Podczas konferencji Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku ogłosił również, że planuje modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, aby zapewnić jeszcze wyższą jakość opieki dla pacjentów i komfortowe warunki pracy lekarzom.

fot. Wiktor Pleczyński

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

 1. Zgoda buduje says:

  Niesamowitym jest w jak krótkim czasie udało się tym dwóm samorządom porozumieć.
  Praktycznie dopiero co 12 lat temu panowie zaczęli ze sobą współpracować na obecnym szczeblu administracji samorządowej i już taki spektakularny sukces.
  Sama myśl nad tym przedsięwzięciem napawa mnie dumą, że pochodzę z miasta, gdzie rozwój jest realizowany w tak dynamicznym tempie

 2. Kolesiostwo says:

  W całej okazałości PO PSL rządzą się swoimi prawami w układzie zamknietym. Zawsze wiedzą jak zarobić pieniądze żeby im i rodzinom żyjo się dobrze

 3. XYZ says:

  Szanowny Panie Dykretorze. Odnośnie modernizacji SORu wspomniał Pan o zapewnieniu godnych warunków pracy lekarzom.. ile procent całego personelu stanowią lekarze??? Czy w swoich planach nie uwzględnia Pan pozostalych pracowników takich jak pielęgniarki, ratownicy, sanitariusze, salowe. Wystarczy trochę pomyśleć, aby w swoich wypowiedziach nikogo nie pominąc i nie urazić..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU