REKLAMA

Samochodowi włamywacze złapani

REKLAMA
Dwóch płocczan zatrzymali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Mężczyźni od marca do października dokonali ponad dwudziestu włamań do samochodów oraz uszkodzeń pojazdów.

Na początku października policjanci, którzy pełnili służbę patrolową na terenie Płocka, zatrzymali na gorącym uczynku włamywacza do samochodu. W wyniku prowadzonych działań, po kilkudziesięciu godzinach został zatrzymany również brat zatrzymanego wcześniej mężczyzny. Zatrzymani to młodzi mieszkańcy Płocka, w wieku 21 i 26 lat.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, którzy prowadzą sprawy, dotyczące przestępczości samochodowej. Okazało się, że obydwaj zatrzymani z włamań do samochodów zrobili sobie źródło dochodów. Policjanci ustalili, że zatrzymani w okresie od marca do października 2012 r. dokonali łącznie ponad dwadzieścia przestępstw kradzieży z włamaniem do samochodów oraz uszkodzeń samochodów. Ustalono też, że bracia nie działali wspólnie, każdy z nich „pracował” na własną rękę. Ich łupem padały radia samochodowe czy radia CB, ale nie gardzili również narzędziami pozostawionymi w samochodach.Mężczyznom przyznali się do zarzutów. Bracia są znani policjantom z KMP w Płocku, wcześniej byli już karani. Za kradzieże z włamaniem w kodeksie karnym przewidziana jest kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU