“Rzucili cytrusy! Zostaw dziecko sąsiadce i idź na pole sezam” – Płock w Monopoly PRL!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

To już kolejna edycja kultowej gry. Tym razem twórcy wzięli na tapetę okres Polski Rzeczpospolitej Ludowej, do której wielu Polaków wciąż odczuwa sentyment. Na planszy umieszczono kilkanaście obiektów-ikon tamtych czasów. Wśród nich jest reprezentant Płocka. 

Monopoly PRL (1)Nie mogło być inaczej, chodzi oczywiście o Petrochemię. Co jeszcze zagości na znanej na całym świecie planszy? M.in. plaża w Międzyzdrojach, Klub “Maxim” w Gdyni czy hotel “Kasprowy” w Zakopanem. Łącznie 20 obiektów z całej Polski. Dostosowana została oczywiście też cała oprawa gry. W czasie rozgrywki można wylosować karty z charakterystycznymi zwrotami. Przykładowo, zamiast standardowego “zapłać podatek”, znajdziecie tam “kupujesz walutę u cinkciarza”.

– Monopoly PRL to świetna zabawa dla całej rodziny, gra przywołuje wspomnienia beztroskiej młodości jak gra w gumę czy w ‘Państwa – Miasta’. Jest to też dobra okazja, aby rodzice opowiedzieli dzieciom jak wyglądało ich dzieciństwo – mówi Bartłomiej Sikorski, przedstawiciel Winning Moves.

Gra do sprzedaży trafi już 25 maja.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji