Rynek Sztuki z Marią Peszek i Lao Che

REKLAMA

Na ostatnie dni wakacji POKiS zaplanował znaną już dobrze płocczanom imprezę Rynek Sztuki. Usłyszymy Marię Peszek, zespół Czerwie czy Lao Che.

Tegoroczny Rynek Sztuki potrwa dwa dni – 31 sierpnia i 1 września. W sobotę 31 sierpnia na festiwalowej scenie pojawi się Maria Peszek, znana z kontrowersyjnych tekstów i wzbudzających emocje. Nie zabraknie wydarzeń teatralnych, zaserwowanych nam m.in. przez Klinikę Lalek, która w imponujących plenerowych spektaklach wykorzystuje gigantycznych rozmiarów lale i machiny jeżdżące, przy towarzyszeniu granej na żywo muzyce. Grupa teatralna występowała nie tylko w Polsce, ale też w Finlandii, Francji, Hiszpanii, Rumunii, Niemczech i Austrii. Podczas festiwalu obejrzymy ich spektakl „Kilku Ekscentryków i Słoooń”. Atrakcją z pogranicza filmu i muzyki będzie projekcja arcydzieła niemego kina „Berlin: Symfonia Wielkiego Miasta”, któremu towarzyszyć będzie występ jazzowego trio Horny Trees.

PowiązaneTematy

Na drugi dzień festiwalu zaplanowano koncert pochodzącego z Płocka zespołu Lao Che, który na swoim koncie ma pięć długogrających krążków, w tym wydany w 2012 roku album „Soundtrack”, który osiągnął status złotej płyty.  Zobaczymy także zespół Czerwie, łączący mocne punkowe uderzenie, latynoamerykańską rytmikę, industrialne brzmienia oraz ludowe przygrywki z bezpretensjonalnymi tekstami. Wystąpi też Divadlo Kvelb – uliczny zespół teatralny, które w swej twórczości chętnie sięga po nietypowe środki wyrazu, np. pokazy ognia i akrobatyki.

Program ramowy

31 sierpnia 2013, od godz. 18
– teatr KLINIKA LALEK
– koncert MARII PESZEK
– HORNY TREES + BERLIN. SYMFONIA WIELKIEGO MIASTA (reż. W. Ruttman, Niemcy 1927)
– teatr DIVALDO KVELB

1 września 2013, od godz. 18
– teatr DIVALDO KVELB
– koncert LAO CHE
– CZERWIE + NOSFERATU. SYMFONIA GROZY (reż. F.H. Murnau, Niemcy 1922)

W trakcie imprezy odbędą się również warsztaty kuglarskie, które ruszą już 28 sierpnia o godz. 9. Zajęcia będą odbywać się w sali gimnastycznej MZOS (pl. Dąbrowskiego 2A) i potrwają od środy do piątku (28-30 sierpnia, w godz. 9-15). Będzie to trzydniowy miks kuglarski, w którego skład wchodzi:
– nauka chodzenia na szczudłach
– nauka kręcenia talerzami i poikami
– nauka żonglowania żonglować.

Wstęp jest wolny, ale liczba miejsc ograniczona. Więcej informacji pod nr tel. 24 366 43 38.