Rynek Sztuki rozpoczęty. Na starówce wystąpiła Maria Peszek [ZDJĘCIA]

ADVERTISEMENT

W sobotę rozpoczął się Rynek Sztuki. Podczas tegorocznej edycji festiwalu wystąpią m.in Lao Che i czeskie Divado Kvelb. W sobotę na starówce zaprezentowała się też Maria Peszek. Artystka zebrała pod sceną tłumy fanów.

Koncert Marii Peszek, która w zeszłym roku wydała budzącą dużo emocji płytę „Jezus Maria Peszek”, był jedną z głównych atrakcji pierwszego dnia Rynku Sztuki. Występ piosenkarki, która w Płocku zagrała 50. koncert promujący swój ostatni krążek, zebrał pod sceną tłumy. Na starówce bawiło się nawet kilkaset osób.

PowiązaneTematy

Lecz Rynek Sztuki to nie tylko koncerty. Płocki festiwal prezentuje również teatr. Na Starym Rynku w ciągu dwóch dni wystąpią dwie wędrowne grupy teatralne. W sobotę na scenie pojawiła się grupa Klinika Lalek i czeskie Divadlo Kvelb. Zaprezentowano też „Berlin: Symfonia wielkiego miasta”, a więc arcydzieło niemego kina eksperymentalnego z 1927 roku.

Przypomnijmy: Festiwal Rynek Sztuki to jedno z najważniejszych płockich wydarzeń kulturalnych. Od pierwszej edycji festiwalu w 2007 roku na Starym Rynku wystąpili m.in. Erik Truffaz, Babu Król, Novika, Teatr Ósmego Dnia, Teatr KTO oraz Teatr Akt. Publiczność mogła zobaczyć filmy z udziałem Charliego Chaplina i Bustera Keatona.

Zobaczcie zdjęcia z koncertu Marii Peszek!