REKLAMA

Rynek Sztuki 2016. Co znajdziemy w programie?

REKLAMA

Już w najbliższą sobotę, 20 sierpnia, na Starym Rynku w Płocku odbędzie się kolejna edycja festiwalu Rynek Sztuki. To kameralne wydarzenie, łączące w sobie teatr, film niemy oraz alternatywną muzykę. Co znajdziemy w programie?

PowiązaneTematy

Zespół Hańba to czterech awanturników z Krakowa, którzy stali się objawieniem folkowego festiwalu Nowa Tradycja 2014. Muzycy łączą – wydawałoby się przeciwieństwa – punk rock z elementami ulicznego folku. Nasycone robotniczym gniewem teksty brzmią niezwykle świeżo, a energia płynąca ze sceny udziela się przede wszystkim publiczności. Nie tak dawno zespół wrócił z zagranicznej trasy koncertowej po USA. Jak sami podkreślają – ich sukces nie przyszedł od razu.

– Na pomysł zespołu, który cofnąłby się w czasie, wpadliśmy w 2008 r. Ale zanim sami się zebraliśmy – bo gramy w kilku zespołach i trudno to czasem pogodzić – zanim znaleźliśmy akordeonistę i tubistę, minęło parę lat – tłumaczą muzycy w jednym z wywiadów.

Zespół Hańba

Maja Kleszcz to kolejna gwiazda najbliższej płockiej edycji Rynku Sztuki. Wokalistka, muzyk, producentka muzyczna. Od 14. roku życia, przez ponad jedenaście lat była członkinią zespołu Kapela ze Wsi Warszawa. W 2005 roku wraz z innym członkiem kapeli – Wojciechem Krzakiem – zainicjowała powstanie projektu incarNations. Jej wrażliwość wokalną ukształtowało wiele grup oraz wokalistów. Znaleźli się wśród nich Elvis Presley, Bob Marley oraz Czesław Niemen. Dokładnie 4 kwietnia 2016 roku ukazała się trzecia płyta duetu z Wojtkiem Krzakiem „Romantyczność”. To właśnie ona stanowić będzie trzon płockiego koncertu.

Maja KleszczPo koncertach organizatorzy zapraszają na wyjątkowe widowisko Freak Show. Na Starym Rynku w Płocku pojawi się m.in. człowiek wysyłający wiadomości SMS przy pomocy wszystkich czterech kończyn oraz kobieta o trzynastu piersiach. Poznański Circus Ferus z pewnością będzie atrakcją dla każdego! Rozbawi, zaskoczy i wywoła mnóstwo pozytywnych wrażeń.

Circus Ferus

Sobotni wieczór zamknie Marcin Pukaluk – kompozytor, performer, producent muzyczny i cudowna Pola Negri.

Marin Pukaluk

Przypomnijmy – Rynek Sztuki 2016 rozpocznie się w najbliższą sobotę, 20 sierpnia, na płockiej starówce.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU