REKLAMA

Rusza płocki turniej na wózkach

REKLAMA

Już za parę dni, 4 czerwca w Płocku rozpocznie się XIX edycja zawodowego turnieju tenisa na wózkach PŁOCK ORLEN POLISH OPEN. Zawody zostaną rozegrane na kortach WISŁA.

Ocenia się, że na całym świecie w tenisa na wózkach gra ok. 10 tysięcy osób. Płocki POLISH OPEN jest rozgrywany od 1995 roku w cyklu NEC Wheelchair Tennis Tour i w 2012 roku miał rangę ITF 2. W 2013 roku, w uznaniu za bardzo dobrą organizację turniejów przez wiele lat, ITF utrzymała płocki turniej w randze ITF 2, z regulaminową pulą nagród 16500 USD.

W tegorocznej edycji weźmie udział 56 zawodników z 9 krajów: Wielkiej Brytanii, Francji, Australii, USA, Rosji, Czech, Ukrainy, Austrii i Polski. Z numerem 1 w grze singlowej męskiej będzie rozstawiony Frederic Cattaneo z Francji, pozycja 11. światowego rankingu, a z numerem 2 Martin Legner z Austrii – numer 14 w rankingu.

W singlu kobiet z numerem jeden zagra Bianca Osterer (Niemcy), a z numerem 2 – Emmy Kaiser (USA). Niemka posiada 15. ranking, a Amerykanka 25. ranking singlowy ITF.

Najwyżej rozstawionym z Polaków będzie Tadeusz Kruszelnicki (LOB Wrocław), który obecnie zajmuje 19. miejsce na liście męskiego singla.W poniedziałek, 3 czerwca w Hotelu 12 Dębów odbędzie się oficjalne losowanie turnieju. Od wtorku (4 czerwca) do czwartku (6 czerwca)  odbędą się gry we wszystkich kategoriach. 7 czerwca zobaczymy półfinały i finał debla, natomiast 8 czerwca (sobota) odbędzie się finał.

Plan imprezy:
3 czerwca – przyjazd uczestników i losowanie
4-7 czerwca – gry eliminacyjne na kortach „WISŁA” w Płocku
8 czerwca – gry finałowe na kortach „WISŁA” w Płocku.

Plan gier i aktualne wyniki będą dostępne na stronie www.orlenpolishopen.pl.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU