REKLAMA

Rusza kolejna edycja konkursu grantowego

REKLAMA

Dziś, 20 lutego, w Domu Technika odbyła się uroczysta inauguracja VI i podsumowanie V edycji konkursu grantowego Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka”. W puli było ponad 300 tysięcy złotych. 

Zainteresowanie konkursem w zeszłym roku było ogromne. Do Fundacji wpłynęło 59 wniosków (z czego 7 nie przeszło przeszło procesu weryfikacji). Wnioskodawcy w sumie prosili o prawie 1 milion złotych – czyli ponad trzykrotnie więcej niż zakładał budżet. Wybrano 23 projekty, którym udzielono wsparcia finansowego na prawie 300 tysięcy złotych. Podobnie sytuacja prezentuje się przy okazji szóstej, tegorocznej edycji konkursu – budżet na ten rok jest bardzo porównywalny. Dziś, w trakcie uroczystej inauguracji, nastąpiło symboliczne przekazanie czeków. Orlen ufundował na rzecz Fundacji 150 tysięcy złotych, Basell Orlen Polyolefins – 80 tysięcy, Fundacja Leviego Straussa – 50 tysięcy dolarów.

– Obiecuję, że każda złotówka zostanie należycie spożytkowana – zapewnia Iwona Tandecka, prezes Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka”.Wnioski o grant można składać już od dziś do 20 marca. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na 22 kwietnia, zaś realizacja projektów do lutego przyszłego roku. Ważne, by wnioski pozbawione były błędów. Maksymalna kwota dofinansowania to 25 tys. zł. Wkład własny w projekt ma wynosić co najmniej 20 procent wartości.Na wstępie odrzucane będą na przykład propozycje istniejących już projektów. – Nie ma mowy o finansowaniu czegoś od środka. Przyznanie grantu ma być jednocześnie startem całego projektu – mówi Tandecka. – Dodatkowo, każdy zakup musi być poparty jakimś działaniem. Oczekujemy świeżych, innowacyjnych pomysłów, takie, które trafiają do jak najszerszej grupy osób – dodała.

Szczegóły oraz wnioski można znaleźć na stronie Fundacji www.funduszgrantowy.plock.eu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU