Rusza akcja Świątecznej Paczki. Przyłączysz się?

REKLAMA

Pomaganie nie jest kwestią mody. To zwyczajna chęć czynienia dobra z czystego serca, empatii i dzielenia się tym co mamy, a co dla innych jest nieosiągalne. Tak też jest z akcją „Szlachetna Paczka”. Sprawdź co możesz zrobić, by pomóc przygotować paczkę dla rodziny w potrzebie z naszego miasta i okolic.

Szlachetna Paczka od 2001 roku łączy biednych i bogatych, wydobywa z ludzi to, co najpiękniejsze. Wspólnie realizują ideę mądrej pomocy – przekazując potrzebującym pomoc materialną, pomagając tylko tym, którzy walczą o to, aby wyjść z biedy. W Płocku i okolicach jest 43 rodzin i osób, które zgłosiły się o pomoc do Szlachetnej Paczki.

PowiązaneTematy

Pomaganie jest proste

Przygotowanie paczki nie musi odbywać się samodzielnie. Można pomóc z najbliższymi, przyjaciółmi i znajomymi, współpracownikami, kolegami z klasy lub szkoły. Liczą się chęci niesienia pomocy.

Na stronie www.szlachetnapaczka.pl można wybrać rodzinę, której chce się pomóc. Pierwszym krokiem jest wybór okolicy. Klikając w obszar województwa mazowieckiego, będziemy mieć do wyboru rodziny z Płocka i okolic. Na obszarze „Płock Centrum” mamy możliwość wyboru 30 rodzin, klikając „Płock” – wyświetli się 13 pozycji. Po wyborze lokalizacji, trzeba zapoznać się z opisami rodzin i wybrać tę, której chce się pomóc. Należy upewnić się czy jesteśmy w stanie spełnić wszystkie 3 podstawowe potrzeby. W opisach znajdują się także informacje o tym, co jest najbardziej potrzebne danej rodzinie.

– Nie musisz robić tego sam, w ubiegłym roku paczkę dla jednej rodziny przygotowywało ok. 40 osób – tłumaczy Kasia Szreder, lider Szlachetnej Paczki Rejonu Płock Centrum.

Warto być także w kontakcie z wolontariuszem, który jest opiekunem wybranej rodziny. To on odpowie na wszystkie pytania i wątpliwości. Skontaktuje się także po wyborze rodziny.

W czasie Finału, który odbędzie się 9 i 10 grudnia, należy dostarczyć paczki do wybranego wcześniej magazynu. Należy przekazać je wolontariuszom, którzy dostarczą prezenty rodzinie.

– Wolontariusz poinformuje o tym, jak rodzina zareagowała na paczki i przekaże podziękowanie – dodają organizatorzy akcji.