Ruch Palikota chce odwołania prezydenta Płocka

REKLAMA

Poseł Ruchu Palikota, Paweł Sajak podczas wtorkowej konferencji prasowej w Płocku oświadczył, że jego partia będzie zbierała podpisy pod wnioskiem o referendum o odwołanie prezydenta Płocka, Andrzeja Nowakowskiego. Akcja ma rozpocząć się we wrześniu.

– Z tego co słychać, w Płocku nie dzieje się dobrze – stwierdził Paweł Sajak, poseł Ruchu Palikota przy donośnych odgłosach protestów, które dochodziły zza drzwi płockiej siedziby partii. – Jest duże bezrobocie, to co dzieje się teraz w mieście to brak wizji – dodał.

Pytany o działania prezydenta Płocka, Andrzeja Nowakowskiego odpowiedział: – To jest praca urzędnika, który skorzystał na tym, że był posłem. Zrobił się nagle popularny i ta popularność pozwoliła mu zasiąść na fotelu prezydenckim. Ruch Palikota będzie zbierał podpisy, aby zwołać referendum i odwołać tak nieudolnego prezydenta – oświadczył.

PowiązaneTematy

Poseł stwierdził, że sami mieszkańcy prosili posłów o to, aby podjęli odpowiednie działania. – Zaraz po wakacjach je podejmiemy i rozpoczniemy zbierać podpisy – stwierdził poseł Ruchu Palikota.