REKLAMA

Rozkopią Płock już od poniedziałku. Duże utrudnienia dla kierowców!

REKLAMA

Modernizacje i przebudowy płockich ulic stały się rzeczywistością. Przed kierowcami i płocczanami kolejny, bardzo trudny etap związany z remontami.

29 lipca, na konferencji prasowej zwołanej w ratuszu, prezydent Płocka za pośrednictwem dziennikarzy, prosił mieszkańców o wyrozumiałość, a także przepraszał za utrudnienia.

PowiązaneTematy

– Nie zwalniamy tempa inwestycyjnego. Dzisiaj chcieliśmy powiedzieć o drogach z perspektywy dwóch kwestii – jedna to związane z tymi remontami utrudnienia, niestety, nie jesteśmy w stanie od tego uciec – tłumaczył prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski – Ale wiemy, że warto przez najbliższe dwa – trzy miesiące korzystać z objazdów, aby później na przebudowanych ulicach i drogach bezpieczniej jeździć samochodami czy autobusami komunikacji miejskiej – dodał.

Andrzej Nowakowski poinformował również o dokładnych kosztach remontów płockich dróg i ulic.

– Aktywne poszukiwanie pieniędzy dla Płocka skutkuje tym, że na około 41 mln złotych na najważniejsze inwestycje drogowe, które albo trwają albo się rozpoczną, ponad 30 mln to środki zewnętrzne – wyjaśniał.

Jakie więc utrudnienia czekają wkrótce płocczan?

Pierwszy odcinek, który będzie nieprzejezdny już od najbliższego poniedziałku – 3 sierpnia, to fragment ulicy Dobrzyńskiej. Trzy dni później – 6 sierpnia ruszy kolejna inwestycja, którą będzie remont ulicy 1 Maja. Następnie – 7 sierpnia, zostanie zamknięta kolejna ulica, a będzie nią ulica Kwiatka. Natomiast utrudnienia na ulicy Dobrzykowskiej, która również będzie nieprzejezdna, pojawią się – 17 sierpnia.

– Staraliśmy się tak dobierać objazdy, aby czas przejazdu tak dla samochodów, jak i dla autobusów Komunikacji Miejskiej był jak najkrótszy – tłumaczył z kolei Jacek Terebus, wiceprezydent Płocka.

Wszystkie prace związane z remontami, które utrudnią życie kierowcom, ratusz chce zakończyć przed zimą. O wszystkich utrudnieniach płocczanie mogą dowiedzieć się również ze strony rozwojmiasta.plock.eu, na której codziennie będą także aktualizowane wiadomości.

Ważnym elementem środowej konferencji było także to, że z miasta zostanie wyprowadzony transport ciężki. Akcja „Stop tirom” zacznie funkcjonować w naszym mieście już od 8 sierpnia.Jak poinformował Jacek Ambroziak, pełnomocnik ds. Transportu Publicznego i Inżynierii Ruchu Drogowego: – Z 4 tysięcy samochodów tygodniowo, liczba zmniejszy się do 900 ciężkich aut, przewożących między innymi substancje niebezpieczne.

Warto dodać, że włodarze miasta są świadomi zamieszania, jakie może wywołać zamknięcie tylu ulic naraz. Wspomnieliśmy tylko o tych największych, ale mowa była także o ulicach osiedlowych na PodolszycachAlejach Jachowicza, w Imielnicy, przy ulicy Wyszogrodzkiej oraz budowie ronda przy ulicy Harcerskiej, Pocztowej i Korczaka w Borowiczkach.

Po wyłączeniu z ruchu kolejnych ulic, kierowcy będą mogli liczyć na pomoc policji oraz straży miejskiej. Natomiast mieszkańcy, którzy korzystają z autobusów Komunikacji Miejskiej, muszą liczyć się ze zmianą ich tras.

Szczegółowe informacje o planach robót drogowych znajdziecie TUTAJ.

Po kliknięciu w podany odnośnik pokaże się przed wami taki oto widok:

Inwestycje miejskie 2015 i plan robót drogowych
zrzut ze strony – rozwojmiasta.plock.eu

Następnie wystarczy, że odznaczycie Inwestycje Miejskie 2015 (zaznaczone czerwonym kółkiem), tak jak widać na obrazku poniżej:

Inwestycje miejskie 2015 i plan robót drogowych 2
zrzut ze strony – rozwojmiasta.plock.eu

Ukaże się wam wówczas Plan robót drogowych.

Plan robót drogowych
zrzut ze strony – rozwojmiasta.plock.eu

Po najechaniu i kliknięciu w jedną z „kropelek”, pokaże się wam opis, dotyczący remontu poszczególnych ulic. Na obrazku poniżej widać przykład opisu przebudowy ulicy Dobrzyńskiej – w którym dodatkowo, można a nawet trzeba, kliknąć w odnośnik: Informacja o objazdach… i wtedy dowiemy się szczegółowych informacji o wyznaczonych zmianach tras ruchu.

Plan robót drogowych 2
zrzut ze strony – rozwojmiasta.plock.eu

Warto podkreślić, że strona jest bardzo intuicyjna i łatwo się po niej poruszać. A jej dodatkowym plusem niewątpliwie jest także to, że na bieżąco będzie ona aktualizowana, tak, aby wszyscy zainteresowani cały czas mogli śledzić aktualną sytuację na płockich drogach.