Rowerem po Płocku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Od dziś do dyspozycji płocczan są dwa nowe szlaki rowerowe o łącznej długości 10,6 km. Teraz można przejechać rowerem po trasie turystycznej od ogrodu zoologicznego, przez ul. Grabówka, Most Solidarności do ronda w Górach na granicy Płocka z gminą Łąck. Do końca roku zostaną oddane do użytku nowe drogi rowerowe o łącznej długości blisko 8 km na ulicach Grabówka, Księdza Niedzielaka, Otolińskiej, Targowej i Granicznej.

Dwa nowe szlaki rowerowe to wycieczkowe trasy dla rowerzystów, oznaczone specjalnymi symbolami i znakami, które wyznaczają przebieg szlaku i ułatwiają odnalezienie właściwej drogi.

  • Szlak oznaczony symbolem R-17 – długość 2,8 km; trasa: od ogrodu zoologicznego biegnie przez ulicę Grabówka do Mostu Solidarności.
  • Szlak oznaczony symbolem R-32 – długość 7,8 km; trasa: od Mostu Solidarności, przez drogę techniczną i ulice osiedlowe na osiedlu Ciechomice do drogi rowerowej w ul. Kutnowskiej.

plan_rowerówMZD prowadzi również budowę drogi rowerowej na ul. Księdza Niedzielaka (0,4 km). Roboty prowadzi firma PRD, która do końca października ma czas na realizacje umowy. Wczoraj odbyło się natomiast przekazanie placu budowy pod ścieżkę rowerową na ul. Grabówka, na odcinku od ul. Księdza Niedzielaka do Mostu Solidarności (ponad 1,3 km). Prace jeszcze w tym roku zrealizuje ZUM Muniserwis na zlecenie Wydziału Inwestycji i Remontów UMP. W najbliższych tygodniach zostaną oddane do użytku drogi rowerowe na ulicach Otolińskiej (blisko 3,2 km), Targowej (blisko 1,7 km) i Granicznej (1,4 km), zrealizowane przez Pełnomocnika ds. Inwestycji Strategicznych.

W tegorocznych planach MZD jest jeszcze wybudowanie drogi rowerowej równolegle do Trasy Ks. J. Popiełuszki, co w praktyce pozwoli w pełni połączyć już istniejącą infrastrukturę dróg rowerowych od Podolszyc do ronda w Górach i dalej skomunikować się z gminą Łąck. Przedtem jednak MZD musi uzyskać formalną zgodę instytucji, odpowiadających za projekty realizowane przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej.

Do czerwca br. Płock posiadał 12,65 km dróg rowerowych. Do końca 2012 r. zostanie oddanych do użytku kolejne 8 km dróg rowerowych o nawierzchni asfaltowej, wykonanych zgodnie z zaleceniami holenderskiej organizacji standaryzacyjnej CROW i “Programu zrównoważonego rozwoju systemu dróg rowerowych na terenie miasta Płocka do końca 2033 r.”.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji