REKLAMA

Rower miejski wróci po 5 maja? Jest rozporządzenie

REKLAMA

Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego, wraca możliwość korzystania z rowerów miejskich. Ukazało się już rozporządzenie, które zezwala na uruchomienie systemu rowerów miejskich po 5 maja.

Przypomnijmy, 30 marca br. prezydent Płocka podjął decyzję o tym, że rower miejski nie zostanie uruchomiony 1 kwietnia. Andrzej Nowakowski tłumaczył to m.in. ryzykiem, związanym z zakażeniem koronawirusem. Zapowiadał, że rower miejski nie zostanie uruchomiony co najmniej do 1 maja. W pierwszy dzień kwietnia podobny zakaz wprowadził rząd.

PowiązaneTematy

Wówczas prezydent Płocka stwierdził, że ta „decyzja rządu” jest dla niego niezrozumiała i „nie ma większego sensu”, a rower miejski powinien zostać uruchomiony.

Rower miejski w Płocku – kto go zakazał? [FILM]

Tymczasem w sobotę, 2 maja, w Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie Rady Ministrów, zgodnie z którym zakaz korzystania z dostępnych publicznie rowerów miejskich obowiązuje do 5 maja. Oznacza to, że rowery miejskie mogą zostać przywrócone już od najbliższej środy.Operator płockiego systemu, niemiecka firma Nextbike poinformowała już, że od 6 maja systemy miejskich rowerów będą mogły znów funkcjonować.

– Chociaż operatorzy systemów rowerów miejskich będą regularnie dezynfekować jednoślady, to ich użytkownicy powinni stosować dodatkowe środki ostrożności, w tym znane już ze sklepów płyny do dezynfekcji oraz rękawiczki. Jazda rowerem prywatnym czy miejskich powinna oczywiście odbywać się w maseczce – informuje na swojej stronie Nextbike.

Operator wyraża również nadzieję, że odblokowanie działalności rowerów miejskich pozwoli na odciążenie komunikacji miejskiej i jest dla mieszkańców alternatywnym oraz ekologicznym środkiem transportu.

– Przy zachowaniu odpowiednich warunków sanitarnych oraz świadomości i odpowiedzialności użytkowników, rower miejski nie tylko nie stanowi zagrożenia, ale wręcz zmniejsza ryzyko zakażenia – zapewnia Nextbike.

Nie mamy jeszcze wiedzy, kiedy rower miejski zostanie uruchomiony w Płocku, ale zapewne ta informacja pojawi się już wkrótce.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Gggghh says:

    Prezydent jak cała ta po.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU