REKLAMA

Ronda na Podolszycach w toku

REKLAMA

Po dwumiesięcznej przerwie wznowiono prace przy przebudowie skrzyżowań na Podolszycach. W grudniu zostały przerwane ze względu na warunki atmosferyczne, teraz pogoda jest już łaskawsza. Drogowcy apelują do kierowców o stosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu i zachowanie szczególnej ostrożności na skrzyżowaniach.

Nie unikniemy, niestety, utrudnień w tamtym rejonie miasta, szczególnie w pobliżu galerii Wisła i CH Panorama. Trudności może sprawić sposób poruszania się po skrzyżowaniu – mimo, że tarcze skrzyżowań są frezowane po okręgu, to jednak cały czas mamy do czynienia z klasycznym skrzyżowaniem, a nie z rondem.

PowiązaneTematy

Zgodnie z planem, do końca kwietnia mają powstać w tej części Podolszyc dwa nowe ronda i pas do zawracania, będzie także poprawiona geometria skrzyżowania ulic Wyszogrodzka – Armii Krajowej – Jana Pawła II przy galerii Wisła. Nowe ronda powstają na obecnie istniejących skrzyżowaniach ulic Jana Pawła II – Czwartaków (przy galerii Wisła) i skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej – Sikorskiego – Batalionu Parasol (przy CH Panorama). Został już także przebudowany niewielki odcinek ul. Wyszogrodzkiej tak, aby wybudować jezdnię do zawracania na wschodnim wlocie ulicy. Obecnie pozostała do wykonania nawierzchnia jezdni na przebudowanych odcinkach.

Intensywne prace trwają przy budowie ronda przy galerii Wisła. Została już sfrezowana nawierzchnia jezdni na tarczy skrzyżowania. Rondo w tym miejscu będzie miało średnicę 41 m. Powstanie wyspa środkowa o średnicy 19 m otoczona jednometrowym pierścieniem. Szerokość jezdni będzie miała 10 m. Jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się także prace, związane z budową drugiego ronda, które powstaje na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej – Sikorskiego – Batalionu Parasol. Będzie ono nieco mniejsze – o średnicy 30 m i szerokości jezdni 7,5 m. Powstanie także przejezdna wyspa środkowa o średnicy 15 m.

Oprócz korekty geometrii skrzyżowania ulic Wyszogrodzka – Armii Krajowej – Jana Pawła II w zakresie lewo- i prawoskrętów, zostanie wybudowana jezdnia do zawracania na wschodnim wlocie ul. Wyszogrodzkiej o szerokości 10 m, promieniach 5,5 i 11,5 m wraz z korektą lewoskrętu.