Rolki? Są dla każdego!

REKLAMA

Kolejny z projektów, realizowany z grantu Youth Bank, to „Rolki dla każdego”. W piątek to hasło mieli okazję sprawdzić mali płocczanie.

– Założeniem projektu jest dotarcie do jak największej ilości mieszkańców naszego miasta i oddanie w ich ręce, a właściwie nogi, szeregu rolkowych atrakcji – mówi Tomasz Araucz z Czysta Forma Studio, pomysłodawca akcji „Rolki dla każdego”.

PowiązaneTematy

19 czerwca na Skate Arenie odbyły się warsztaty, na których mali i duzi płocczanie mogli nauczyć się podstaw jazdy lub podszkolić nabyte już umiejętności. Nie zabrakło wyjaśnień o konieczności zakładania kasków i ochraniaczy, uczestnicy uczyli się też jak prawidłowo wstawać i… jak bezpiecznie upadać.

Po warsztatach dla dzieci, szkolili się nieco starsi i zaawansowani rolkarze. Nie zabrakło też Roller Dance, czyli warsztatów nauki tańca i imprezy tanecznej na rolkach. Na zakończenie rolkowego dnia, odbył się kolejny Nightskating, a więc przejazd przez główne ulice Płocka rolkowym peletonem, zabezpieczanym przez służby mundurowe i medyków, a także rolkowa impreza na Skate Arenie.

Warto podkreślić, że wydarzenie miało charakter otwarty i skorzystać z niego mógł każdy chętny. Jak było widać po ilości uczestników, amatorów rolek jest w Płocku coraz więcej, tym bardziej więc należy docenić inicjatywy, podejmowane w tym kierunku.

PetroNews jest patronem medialnym projektów Youth Bank w Płocku.