REKLAMA

Rezerwy ponownie wygrały

REKLAMA

W minioną sobotę, 2 grudnia, rezerwy Orlen Wisły Płock rozegrały kolejny mecz w ramach I ligi piłki ręcznej. Podopieczni Roberta Jankowskiego i Bogdana Janiszewskiego pewnie pokonali AZS UW Warszawa 40:30.

Gospodarze od pierwszych minut wykazywali większą chęć w dążeniu do wygranej. W 4. minucie, po trafieniu Konrada Wołowca, prowadzili 3:1. Goście z Warszawy chwilowo się poderwali i dzięki temu utrzymywali kontakt, choć nadal przegrywali – 5:4 w 12. minucie spotkania. Potem młoda Wisła zaznaczyła swoje umiejętności i zbudowała pięciobramkowe prowadzenie – 9:4. Płocka drużyna od tego momentu zaczęła kontrolować spotkanie, a jeszcze przed przerwą udało się zwiększyć przewagę. Do szatni to płocczanie udali się w zdecydowanie lepszych nastrojach i z pewnym prowadzeniem 19:13.

W drugiej części mecz wyglądał niemal identycznie, jak w pierwszej. Spokojna kontrola gospodarzy i minimalne powiększanie przewagi. Mecz znacznie przyspieszył, ale UW nadal nie potrafił się zbliżyć do Wisły. Ostatecznie Orlen Wisła II Płock wygrała 40:30.

W tym spotkaniu po raz kolejny w tym sezonie na wyróżnienie zasłużył Miłosz Rupp, który inteligentnie prowadzi swoich młodszych kolegów do zwycięstw. Jakiś czas temu na jednym z forum kibiców, padły propozycje i pomysły, by Miłosza włączyć do pierwszej drużyny. Zdecydowanie popieramy taką inicjatywę. Miłosz poza skutecznością, wykazuje jeszcze wiele innych atutów, które zdecydowanie na polską ligę wystarczą.

Po spotkaniu poprosiliśmy trenera Bogdana Janiszewskiego, by odniósł się do tego tematu, jak również podsumował swoim okiem spotkanie z UW Warszawa.– W sobotnim spotkaniu, głównie w ataku, mieliśmy wiele pozytywnych decyzji. Stąd tak wysoka skuteczność rzutowa. Dobra współpraca rozgrywających z pierwszą linią stworzyła jakość, której nie miał przeciwnik. Miłosz dobrze rozumie się z młodszymi kolegami. Ma on spore możliwości, wysoki potencjał i wciąż się rozwija. Cieszy również postawa Kondrackiego, które wreszcie się odbudował. Mam nadzieję, że na dłużej – mówił zaraz po meczu Bogdan Janiszewski.

Orlen Wisła II Płock – AZS UW Warszawa 40:30 (19:13)

Wisła: Ruciński, Rybicki – Mierzwicki 1, Koziński, Janiszewski 4, Kondracki 11, Rekosz 1, Olkowski 8, Rupp 9, Wołowiec 2, Zaremba 4, Brzeziński.

Marek Wojciechowski

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU