REKLAMA

Rewolucja w parkowaniu przed ratuszem. Projekt w przygotowaniu

REKLAMA

Jeżeli kiedykolwiek musieliście zostawić swój samochód przed płockim ratuszem, zapewne wiecie, jak trudno jest tam znaleźć miejsce parkingowe. Radny Artur Kras zaproponował pewne rozwiązanie, a urząd miasta pracuje już nad rozwinięciem jego pomysłu.

Wraz z początkiem roku, radny Artur Kras napisał interpelację, dotyczącą problemu parkowania przed magistratem. – Interesanci Urzędu Miasta Płocka skarżą się na niedostateczną liczbę miejsc czasowego postoju w okolicach Urzędu – czytamy w piśmie wystosowanym przez radnego, który zaproponował wyjście z tej sytuacji. – Pozwalam sobie zaprezentować rozwiązanie, które pozwoli na utworzenie kilkunastu nowych miejsc postojowych przy niewielkim nakładzie środków. Proponuję wprowadzenie jednego kierunku ruchu w ulicy Zduńskiej, od Starego Rynku do ulicy Stefana Okrzei i wyznaczenie miejsc postoju czasowego, do 15 minut, wzdłuż prawej krawędzi jezdni – dodał. Radny zaznacza, że obecna sytuacja wymusza na kierowcach parkowanie wzdłuż wspomnianej ulicy Zduńskiej, przez co kierowcy blokując ruch, narażają się na konsekwencje prawne.

PowiązaneTematy

Wydaje się, że piętnaście minut to zdecydowanie za mało, aby załatwić sprawy w ratuszu. Zapytaliśmy więc samą instytucję o opinię na ten temat. – Trwają prace nad nowym projektem organizacji ruchu na Starym Mieście – powiedział nam Hubert Woźniak z zespołu medialnego płockiego ratusza. – Pomysł radnego Krasa jest nam znany i bierzemy pod uwagę takie rozwiązanie, jednak będzie ono rozwinięte – dodał. Zdaniem Woźniaka, odpowiednie jednostki w ratuszu już wcześniej wpadły na podobny pomysł, są więc poczynione już pewne kroki w tej sprawie. – Zlecono przygotowanie projektu nowej organizacji ruchu, w tym sposobu parkowania w tej części starówki – powiedział Hubert Woźniak. – To rozwiązanie musi być skuteczne. Piętnaście minut to, moim zdaniem, bardzo luźna propozycja. Czas w strefie parkowania powinien być ograniczony do godziny, bowiem tyle, mniej więcej, trwa załatwienie sprawy w ratuszu – dodał.

Projekt zlecony przez Pełnomocnika Prezydenta ds. Transportu Publicznego i Inżynierii Ruchu, Jacka Ambroziaka, będzie uwzględniał także budowę Kazimierza Wielkiego i utrudnienia z nią związane.

Z otrzymanych informacji wynika, że projekt ma być gotowy w ciągu pół roku. Jeszcze w 2015 roku ma zostać wyremontowana ulica Kazimierza Wielkiego, na odcinku od ulicy Jasnej do ulicy Okrzei. Wraz z remontem zostanie wprowadzona nowa, stała organizacja ruchu na odcinkach ulicy Kazimierza Wielkiego. Jeżeli to te same działania, o których mówił ratusz, być może za kilka miesięcy będziemy mogli korzystać z nowoczesnych rozwiązań parkingowych przed ratuszem i zmniejszy się problem z parkowaniem w tym miejscu.