Remont Borowickiej nawet za 16 lat?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Wiele ulic w naszym mieście czeka na remont. Jedną z nich jest Borowicka. Niestety, wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy poczekają jeszcze na nową, wygodną drogę wokół swoich domów. 

– Proszę o poinformowanie mnie o aktualnej sytuacji, związanej z budową ul. Borowickiej, w tym o wielkości środków przeznaczonych na ten cel w budżecie na rok 2015 oraz harmonogramie prac związanych z tą inwestycją – pisze w interpelacji radny Wojciech Hetkowski. – Pilne skończenie tej inwestycji jest oczekiwane już od wielu lat i znajduje się na czele priorytetów formułowanych podczas spotkań z mieszkańcami – czytamy dalej. W piśmie skierowanym do miasta radny Hetkowski pisze o tym, że inwestycja jest strategicznym ruchem dla osiedla Borowiczki.

Na pytania radnego SLD odpowiedział wiceprezydent Jacek Terebus. Według niego, budowa ulicy Borowickiej ma zostać przeprowadzona w ramach działań, związanych z remontem innych uliczek na Borowiczkach. – Realizacja ulicy Borowickiej jest uzależniona od stanu środków finansowych, zabezpieczonych w Projekcie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy-Miasto Płock na lata 2015-2031 – czytamy w odpowiedzi wiceprezydenta.

Jacek Terebus informuje również, że zostały zabezpieczone środki na dokończenie ulicy Cedrowej oraz opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla ulicy Cisowej i Wierzbowej. Zastępca prezydenta zapewnia, że w zależności od możliwości finansowych, ulica Borowicka zostanie uwzględniona w Otwartym Katalogu Inwestycji Miejskich.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji