REKLAMA

Rekolekcje Małachowiaków z udziałem znanego aktora [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Uczniowie Małachowianki uczestniczyli dziś w organizowanych od trzech lat rekolekcjach wielkopostnych. Jednym z zaproszonych gości był aktor, Adam Woronowicz.

Czterdzieści dni Wielkiego Postu to czas rekolekcji, czas, w którym przychodzi nam zastanowić się nad sobą, nad swoim postępowaniem, nad dotychczasowym życiem. Pojawia się okazja, by ocenić w spokoju wartość swych uczynków: czy są dobre, czy złe? Zatrzymujemy się w drodze przez życie, by znaleźć czas na chwilę refleksji, wyciszyć się i z dala od natłoku codziennych obowiązków spróbować usłyszeć siebie. Nie zawsze mamy dość siły, czasu, woli, a nawet ochoty, aby sprostać temu zadaniu samemu. Wówczas pojawiają się autorytety, których słowo staje się drogowskazem, wiodącym nas do „załatwienia” ważnych spraw, nie tylko z Bogiem, ale i z bliźnimi, z którymi coraz trudniej jest nam się porozumieć.

Z takimi właśnie autorytetami miała okazję spotkać się dziś młodzież Małachowianki, dla której od trzech lat organizowane są rekolekcje wielkopostne. Odbywają się one jednocześnie w trzech miejscach: w siedzibie Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, w Opactwie Pobenedyktyńskim przy Katedrze oraz w auli samej Małachowianki. Dzięki temu, ponad sześciuset uczniów najstarszego liceum w Polsce mogło uczestniczyć w ciekawych prelekcjach, bez ciągłego przenoszenia się między salami prelekcyjnymi w różnych częściach miasta. Zmieniali się jedynie prelegenci.

W tym roku, wśród zaproszonych gości znalazło się dwóch jezuitów z Krakowa – o. Paweł Bień i o. Krystian Mółka, dominikanin ze stolicy, o. Robert Głubisz, oraz znakomity, utalentowany aktor filmowy i teatralny, Adam Woronowicz, znany m.in. z głównej roli księdza Jerzego w przejmującym dramacie: „Popiełuszko. Wolność jest w nas”.Zwróciliśmy się z pytaniem do organizatorów, skąd pomysł zaproszenia właśnie tego aktora?

– Pan Woronowicz to człowiek, który jest bardzo autentyczny i żyje wiarą. Dlatego zaprosiłem kogoś, kto w sposób prawdziwy dałby świadectwo tej wiary, niosąc słowo Jezusa Chrystusa. Kto w rekolekcjach uczestniczył, zdążył się już przekonać, że człowiek ten na pewno znakomicie sprostał temu zadaniu – wyjaśnił ks. Krzysztof Ruciński z Płockiej Fary, nauczyciel religii w Małachowiance i Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie.

Uczniowie, zapytani o wrażenia w przerwie wykładów, potwierdzili słowa księdza Rucińskiego. To, co usłyszeli przyniosło im sporo refleksji i zadumy. Ale pojawiły się również radość i zadowolenie. I, jak sam przyznał jeden z pierwszoklasistów: – Zostaje taka przyjemność z wzięcia udziału w spotkaniu z prawdziwym autorytetem.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU