Ratusz wybrał wykonawcę parkingów na Medycznej

ADVERTISEMENT

Przetarg na budowę dwóch nowych parkingów przy szpitalu na Winiarach zakończony. Ratusz wybrał wykonawcę projektu.  Budowa pochłonie prawie 1,5  miliona złotych.

W przetargu wzięło udział siedem firm. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła płocka firma Remontowo-Budowlana „Lipowski” S. j., Mieczysław i Grzegorz Lipowscy. Budowa dwóch parkingów przy Szpitalu na Medycznej pochłonie 1 473 540 złotych. Pierwszy, na 67 miejsc, ma powstać do 15 listopada 2013 roku, drugi ze 187 miejscami, do 30 kwietnia 2014 roku.

PowiązaneTematy

Przypomnijmy: oba parkingi zostaną zbudowane na gruntach miejskich. Będą one ogólnodostępne i bezpłatne, a więc skorzystają z nich zarówno odwiedzający szpital, jak też działkowicze i mieszkańcy okolicznych bloków. Ten mniejszy powstanie w południowej części Medycznej – przy przystanku Komunikacji Miejskiej, którym wracamy do centrum miasta. Drugi, na 187 miejsc, ma powstać w północnej części Medycznej najpóźniej do 30 kwietnia 2014 roku.  Oba parkingi zostaną wykonane z kostki brukowej. Jak usłyszeliśmy w ratuszu, przewidywany czas na wyłonienie wykonawcy i rozpoczęcia prac to przełom sierpnia i września tego roku.