Ratusz szuka fotografa. Kandydatów ocenią urzędnicy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Urząd Miasta Płocka poszukuje fotografa miejskiego. Ogłoszono konkurs, którego warunki precyzuje zarządzenie prezydenta miasta. Kandydaci powinni wysyłać swoje portfolio, które oceni jury. Problem w tym, że w komisji nie zasiada żaden profesjonalny fotograf.

Konkurs na fotografa miasta rozpoczął się 16 stycznia. Kandydat, by móc ubiegać się o pracę na tym stanowisku, musi spełnić kilka postawionych przez urząd wymogów. Wśród nich są m.in. minimum pięcioletnie doświadczenie w fotografii, wymóg posiadania własnego sprzętu, dyspozycyjność oraz konieczność nadesłania własnego portfolio w wersji papierowej.

Predyspozycje kandydata spełniającego postawione wymagania oraz atrakcyjność jego portfolio oceni pięcioosobowa komisja konkursowa. W jej skład wchodzą: Roman Siemiątkowski, zastępca prezydenta miasta, Edyta Mierzejewska, dyrektor Wydziału Promocji i Informacji, Monika Maron-Kozicińska, kierownik Oddziału Informacji Miejskiej, Alina Boczkowska, koordynator Zespołu Spraw Medialnych i Robert Parzychowski, pracownik Zespołu Wizerunku Miasta. Wśród tego grona nie ma zatem żadnego profesjonalnego fotografa.

Taki skład komisji konkursowej budzi mieszane uczucia – bo jak osoby, które na co dzień nie zajmują się profesjonalną fotografią mogą oceniać portfolio kandydatów? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do urzędu miasta. Ratusz tłumaczy, że taki skład jury nie jest przeszkodą w wyborze odpowiedniego kandydata. Zdaniem urzędu, nowy fotograf będzie wykonywał zdjęcia dla ratusza, dlatego też to osoby z nim współpracujące powinny mieć głos decydujący.

– W konkursie ma być wyłoniony fotograf, który będzie wykonywał zdjęcia przede wszystkim na potrzeby przygotowywanych w Urzędzie Miasta Płocka publikacji i na urzędową stronę internetową – tłumaczy zasiadająca w komisji Alina Boczkowska, koordynator Zespołu ds. Medialnych. – W związku z tym, w komisji konkursowej są osoby, które będą z nim współpracować i korzystać z efektów jego pracy – pracownicy Oddziału Informacji Miejskiej, zajmujący się prowadzeniem strony internetowej UMP oraz pracownik Zespołu Wizerunku Miasta, przygotowujący projekty graficzne urzędowych publikacji, m.in. plakatów informujących o imprezach organizowanych przez miasto i podległe mu podmioty – dodała.

Kandydat na fotografa miejskiego sam ma zaproponować miesięczne wynagrodzenie za wykonywane zdjęcia, godzi się w zamian na pełną dyspozycyjność – a więc pracę na każde telefoniczne wezwanie, również w godzinach nocnych, weekendy i święta. Wyłoniony fotograf otrzyma umowę na wykonywanie zdjęć do 31 grudnia 2014 roku.

Podziel się:

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji