REKLAMA

Drugi pas Wyszogrodzkiej. Przetarg w marcu

REKLAMA

Urząd Miasta Płocka ma w planach inwestycję, która ucieszy wielu płocczan: drugi pas jezdni w odcinku ul. Wyszogrodzkiej (od Zielonego Jaru do Imielnicy). Wstępny projekt i dokumentacja ma kosztować 150 tys. złotych. Przetarg na opracowanie dokumentacji kosztorysowej i wstępnego projektu zostanie ogłoszony pod koniec marca.

Poszerzony odcinek ulicy to pas Wyszogrodzkiej od Zielonego Jaru po Harcerską. To właśnie tam duża jezdnia nagle zamienia się w wąską uliczkę. Ten fakt ma ulec zmianie – ku radości płockich kierowców, jak i tych zmierzających do stolicy. O konieczności remontu informowali mieszkańcy od kilku lat. W budżecie miasta zarezerwowano 150 tysięcy złotych, które miały pokryć wstępną dokumentację. Teraz ratusz przechodzi do konkretów:

– Przetarg na opracowanie koncepcji i dokumentacji kosztorysowej dla projektu drugiego pasa powinien zostać ogłoszony w marcu, najpóźniej w kwietniu 2013 roku – podaje Konrad Kozłowski z Zespołu Spraw Medialnych Urzędu Miasta Płocka. – Inwestor zakłada, że na opracowanie koncepcji i dokumentacji zwycięski oferent otrzyma około 6 miesięcy.Za tę kwotę zostanie przygotowana wstępna dokumentacja. A co z właściwą inwestycją? Ta na pewno zostanie przeprowadzona, choć z uwagi na duże skomplikowanie projektu, potrzebne jest dobrze przygotowanie. Dodanie nowego odcinka drogi wiąże się także z dużymi kosztami. Jak podaje Zespół ds. Strategicznych Inwestycji Drogowych, konieczny będzie generalny remont. Nie wyklucza się przebudowy pierwszej i drugiej nitki drogi, jak też przepustu, który – choć szeroki – jest też bardzo stary. W tej chwili trwają prace koncepcyjne.

Kiedy rusza budowa? Tego jeszcze nie wiadomo. Jak podaje ratusz, jest jeszcze za wcześnie by mówić o konkretnych datach. Projektanci rozważają wszystkie opcje (nie można wykluczyć m.in. remontu wiaduktu nad Jarem rzeki Rosicy – choć będą szukane także inne, tańsze rozwiązania). O realizacji projektu w tym i przyszłym roku z całą pewnością możemy zapomnieć…

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. ja says:

    no i bosko. tylko szkoda, że to dopiero w 2015 pewnie będzie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU