REKLAMA

Kolejne pomysły w Budżecie Obywatelskim

REKLAMA

Urząd Miasta zweryfikował kolejne projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Płocka. Dwa z nich przeszły dalej, cztery odrzucono, ze względu na przekroczenie kosztorysu.

PowiązaneTematy

Lista projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego rośnie. Jak podaje ratusz, dołączyły do niej dwie pozytywnie zweryfikowane propozycje, a konkretnie:

Kryte boisko dla dzieci, zaproponowane przez Piotra Gryszpanowicza.

Projekt zakłada budowę dwóch przylegających do siebie boisk o wymiarach takich jak boiska typu Orlik, które zostaną przykryte specjalnym balonem – tzn. halą pneumatyczną. Dzięki budowie takiego obiektu dzieci i młodzież bezpłatnie będą mogli uczyć się gry w piłkę przez cały rok.
Koszt projektu: 2.200.000 zł

Budowa wiat przystankowych przy ul. Gałczyńskiego, zaproponowana przez Mirosława Gierzyńskiego.

Projekt zakłada zakup i montaż wiat przystankowych o lekkiej modułowej konstrukcji na czterech przystankach zlokalizowanych przy ul. Gałczyńskiego. Przed remontem znajdowały się tam wiaty dające schronienie pasażerom oczekującym na autobusy komunikacji miejskiej.
Koszt projektu według jego autora: 30.240,00 zł

Ratusz odrzucił też cztery inne propozycje. Dwie z nich dotyczyły płockiego Ogrodu Zoologicznego:

Remont pawilonu akwaryjnego w ZOO, zaproponowany przez Marcina Kamińskiego.

Projekt polega na zbudowaniu akwariów w piwnicy pawilonu, który znajduje się w płockim ZOO. Pomysłodawca chce, by znalazły się tam duże akwaria dające wrażenie tunelu wodnego.
Koszt projektu: 7 mln zł

Jak czytamy w uzasadnieniu, projekt znacznie przekroczył kwotę zabezpieczoną w Budżecie Obywatelskim Płocka na rok 2014.Dokończenie budowy pawilonów akwarystycznych w Płockim ZOO, zaproponowane przez Ewę Jędrak.

Projekt zakładał budowę pawilonu akwarystycznego z akwariami zarówno słodkowodnymi, jak i słonowodnymi.
Koszt projektu: ok. 3 mln zł

Czemu propozycja została odrzucona? Ratusz tłumaczy, że według kosztorysu inwestorskiego projekt jest znacząco niedoszacowany i ze względu na znaczne przekroczenie kwoty zabezpieczonej w Budżecie Obywatelskim Płocka na rok 2014, nie może zostać zatwierdzony pozytywnie.

Odbudowa zniszczonej bieżni przy ZS nr 2, zaproponowana przez Romana Jaskulskiego.

Pomysłodawca projektu chce odbudować bieżnię na terenie ZS nr 2 przy Chopina, która została zniszczona podczas budowy kompleksu boisk przy tejże szkole.
Koszt projektu: 200.000 tys. zł

Ratusz odrzucił ten projekt. Jak czytamy w uzasadnieniu, projekt nie posiada zakresu ogólnospołecznego, a teren pod jego realizację przeznaczony jest na zabudowę sali gimnastycznej z zapleczem socjalnym wraz z przebudową pomieszczeń w istniejącym budynku ZS nr 2. Na powyższą inwestycję jest wydane prawomocne pozwolenie na budowę – Decyzja Nr 12/2012 r. z dnia 13.01.2012 r. znak WRM-III.6740.561.2011.MW. Bieżnia jest w kolizji z planowaną halą.

System dyscyplinowania kierowców ul. Kutnowska, zaproponowany przez Romana Jaskulskiego.

Projekt miał podnieść bezpieczeństwo ruchu drogowego na Kutnowskiej. Zaproponowany system miałby działać na zasadzie pomiaru prędkości zbliżających się samochodów i zapalania czerwonego światła w przypadku, gdy prędkość ta jest wyższa niż dopuszczalna w danym miejscu.
Koszt projektu: 110.000 tys zł

Urząd Miasta Płocka odrzucił projekt przez brak odniesienia w przepisach wykonawczych.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU