Radom stolicą nowego województwa?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dyskusja na temat podziału województwa mazowieckiego nabiera rumieńców. W Sejmie trwają prace nad korektą podziału administracyjnego kraju. Według parlamentarzystów, to Radom powinien być stolicą nowego województwa.

– Nie wyobrażam sobie, że miałbym jeździć do marszałka województwa do Radomia. Na to zgody w Płocku nie będzie – mówił stanowczo podczas debaty 5 maja prezydent, Andrzej Nowakowski. Zdaniem posła Marka Suskiego natomiast, który wypowiedział się dla RDC, przeprowadzenie reformy to konieczność, a jej celem jest sprawiedliwszy podział pieniędzy unijnych.

– Stolicą nowego województwa powinien być Radom – dodaje parlamentarzysta.

Inaczej sprawę widzi obecny marszałek, Adam Struzik, który twierdzi, że pomysły PiS są absurdalne.

– To jak próba zasypania rzeki, tylko po to, aby przedostać się na drugi brzeg. Pociąga za sobą szereg negatywnych skutków. Nie może być mowy o zrównoważonym rozwoju, gdy chce się utworzyć bardzo bogate województwo stołeczne i drugie województwo wokół stolicy, które pozbawione byłoby dochodów – podkreśla marszałek.

Przypomnijmy, że Płock także uzurpował sobie prawo do zostania stolicą nowego województwa. Mieliśmy to obiecane nawet w kampanii wyborczej. Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości na swoich plakatach głosili dumnie: “Płock stolicą Mazowsza”. Wydaje się, że ani Płock ani Radom nie ma argumentu, który mógłby przemawiać na jego korzyść. Dlaczego zatem nie Ostrołęka albo Siedlce? Jak długo jeszcze trwać będzie dyskusja o ewentualnym podziale województwa i wyodrębnienia nowej stolicy? Czas pokaże.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji