REKLAMA

Radni do prezydenta: Eskaluje Pan emocje, nie wspomina o pomocy dla przedsiębiorców

REKLAMA

– Eskaluje Pan tylko emocje i neguje z pobudek politycznych wszelkie działania Rządu RP – zarzucają prezydentowi Płocka radni Prawa i Sprawiedliwości. – Nie wspomniał Pan oczywiście, że (…) nie tylko ARMiR i KOWR odkupią od producentów oraz sprzedawców kwiaty, ale też będą refundacje kosztów dla samorządów, które podejmą indywidualnie tego typu akcje wsparcia przedsiębiorców – dodają radni w liście otwartym do Andrzeja Nowakowskiego.

Na naszą redakcyjną skrzynkę wpłynął apel Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Płocku do Prezydenta Miasta ws. pomocy osobom handlującym przy cmentarzach. Publikujemy go poniżej w całości.

W dniu 30.10.2020 r. Rząd i Premier RP podjął w swojej odpowiedzialności za zdrowie i życie Polaków trudną, ale racjonalną decyzję o zamknięciu cmentarzy w okresie świątecznym w związku z postępującymi wzrostami zakażeń wirusem SARS-CoV-2, która to decyzja była oparta na zaleceniach wspierających merytorycznie w tym zakresie Rząd RP epidemiologów.

W dniu dzisiejszym (31.10.2020 r.) poruszył Pan Prezydent między innymi ten temat podczas swojego przekazu live w mediach społecznościowych. Nie wchodząc w szczegóły Pana subiektywnej, politycznej krytyki działań Rządu RP z pozycji działacza Platformy Obywatelskiej, raczył Pan podkreślić, że tego typu decyzje w ostatniej chwili powodują straty dla ludzi, którzy się przygotowywali do tych świąt.

To oczywiście prawda, że taka decyzja ma negatywne skutki np. dla producentów i sprzedawców kwiatów, którzy często większość swoich dochodów wypracowują właśnie w tym okresie świątecznym, ale nie ma Pan żadnej pozytywnej propozycji w tym zakresie choćby dla nich. Eskaluje Pan tylko emocje i neguje z pobudek politycznych wszelkie działania Rządu RP.Nie wspomniał Pan oczywiście, że Premier RP od razu zapowiedział pomoc dla handlowców, która błyskawicznie została zrealizowana i już dziś wiadomo, że nie tylko ARMiR i KOWR odkupią od producentów oraz sprzedawców kwiaty, ale też będą refundacje kosztów dla samorządów, które podejmą indywidualnie tego typu akcje wsparcia przedsiębiorców. Nie zaproponował Pan żadnej pomocy ze swojej strony, ze strony samorządu płockiego, dla tych ludzi. Inni prezydenci polskich miast podjęli od razu np. działania dążące do wykupu chryzantem od hodowców i sprzedawców w celu nasadzenia ich na terenie miasta, czy wykupienia zniczy od handlowców w celu przekazania ich na upamiętnienie grobów bohaterów lub grobów zapomnianych.

Apelujemy do Pana Prezydenta o czyny, nie słowa, o pozytywne działanie w trudnym czasie, a nie narzekanie i rozsiewanie negatywnych emocji.

Apelujemy do Pana Prezydenta o podjęcie podobnych inicjatyw, jak w innych samorządach, związanych z pomocą osobom handlującym przy cmentarzach, czyli między innymi proponujemy wykupienie części śladem samorządu Stalowej Woli chryzantem, które mogą zostać nasadzone na terenach miejskich w pasach drogowych. Wierzymy, że nowe inicjatywy mogą zrodzić się w mieście Płocku, aby dać przykład innym samorządom w naszym kraju.

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Płocku

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 19

 1. Lysy says:

  Za niezjedzone obiadki tez rząd mi kase zwróci?

 2. Michu says:

  Ciekawe po jakich cenach skupia? Czy po cenie za jaka bylyby sprzedane czy po cenie zakupu? Stawiam, ze zwrócą same koszty zakupu j tyle a w TVPiS posadzę ze pomogli poszkodowanym przedsiębiorcom :)

 3. ja says:

  Nie wiedziałem, że radni pis znają takie słowo jak „eskalacja”.
  Ciekawe co za wykształciuch napisał im ten list.

 4. Plocczanin says:

  Niestety Nowakowski to najgorszy,najbardziej upolityczniony prezydent Płocka.Zrobi wszystko na rozkaz PO i Sorosa.Zapomnial już o Bogu,kościele i Polakach.Niech Pan się opamieta Panie Prezydencie.Czy być Polakiem czy lewakiem

  • gość says:

   i prawidłowo, że zapomniał o kościele – kler z dala od polityki – niech się swoimi magicznymi formułkami zajmuje, a nie wyciąga kasę z kasy państwa w wyborach zagłosuję na tego, kto obieca rozwiązać konkordat – nieważne czy będzie lgbt, sggw czy rtv. kler łapy precz od polityki, a politycy niech lansują się kościołach jako osoby prywatne

  • fala53 says:

   Panie „płocczanin”, a raczej parafianin, a z czyich pieniążków ten niby „rzund” zapłaci…?
   Tak tylko pytam…bo widzę że niektórym od czasów „jedynie słusznych” nic się w „myśleniu” nie zmieniło….
   Oglądaj se dalej jedynie słuszne TV P (a najlepiej TVP info przez 24h), słuchaj jak Ci każe żyć biskup czy inny pedofil, a będziesz szczęśliwy jak widać…

 5. +++ says:

  Filozofia kaczystów– my spie- limy, w zapłaćcie.
  Czy członkowie PiS już się zastanawiają, jak ukrywać przynależność??

 6. Do boju!!! says:

  Chodzi o to żeby zniszczyć klasę średnią i zrównać z ziemią przedsiębiorców. Czy wy jeszcze tego nie widzicie? Czemu was nie ma na ulicach?!!!!

 7. Yyyyy says:

  Odkupi od Was kwiaty i znicze. A skad wezmie na to pieniadze ?to inforumje Was to z waszych pieniedzy tak z waszych podatkow bo rzad nie ma swoich pieniedzy, ma pieniadze od ludzi z podatkow. ***** ***

 8. paranoya says:

  Pan premier powinien zadbać również o zdrowie pań spacerujących i wzamian za zaprzestanie codziennych grupowych spacerów zaoferować im bezplatny bon aborcyjny +. Należałoby również odkupić race + od potencjalnych uczestników marszu niepodległości nie wspominając już o interwencyjnym skupie choinek bożonarodzeniowych i rekompensacie dla sporej gromadki św. mikołajów.

 9. Brzezina says:

  Jakie jest stanowisko płockich radnych PiS wobec dolewania oliwy do ognia przez ich prezesa? Czy zauważyli protesty, także w Płocku? Dlaczego w tym przypadku nie ma listu otwartego do mieszkańców Płocka?

  • bleeeee says:

   Protesty????Jakie protesty ??? Pare rozwydrzonych krów i pare dzieciaków. Gdzie jest policja Walić mandaty, aż wlezie. Może rodzice zainteresują się co robią ich zmanipulowane fakesbokami dzieci. Krew niewinnych macie na rogach krowy ryczące.

   • Do tego bydkala says:

    Krowa to ciebie urodziła bydlaku!!!! Nie obrażaj kobiet świnio

 10. Cyrk says:

  Oglądałam w Internecie czwartkową sesję rady miasta. Radni PiS milczeli. Nie odezwali się nawet w punkcie obrad dotyczącym bardzo trudnej systemowo sytuacji z epidemią. Jak widać po sesji ożyliwi się i napisali oświadczenie. Cyrk na pokaz.

 11. Juan says:

  Łysy z byłego ministranta, po 2 letnim pobycie w seminarium u salezjanów stał się najgorszą Peowską mendą i kłamcą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU