REKLAMA

Radiowa Dwójka nadawać będzie z Płocka!

REKLAMA

Już w najbliższą sobotę Płock będzie głównym bohaterem audycji Programu 2 Polskiego Radia. Dotychczas program „Dwójka na miejscu” nadawał wyłącznie w wakacje, teraz również jesienią i zimą dziennikarze będą odwiedzać instytucje kulturalne w całej Polsce. Płock wystąpi jako drugi w cyklu.

Audycja „Dwójka na miejscu” Mileny Gąsienicy i Pawła Siwka będzie nadawana w najbliższą sobotę, 19 października, prosto z Muzeum Mazowieckiego w Płocku. Od godz. 15 do 17 słuchacze będą mogli dowiedzieć się ciekawostek na temat średniowiecznej stolicy Polski, w której nieprzerwanie od XII wieku działa najstarsza szkoła w naszym kraju.

Jak wyjaśniają dziennikarze, dotychczas „Dwójka na miejscu” Programu 2 Polskiego Radia była wyłącznie wakacyjną audycję plenerową.

– Jesienią i zimą dziennikarze tej stacji odwiedzają muzea, filharmonie, galerie, szkoły artystyczne i teatry w całym kraju, aby spotkać się ze słuchaczami. Wszystko na żywo, w co drugą sobotę w godz. 15-17. Pierwszymi miejscami, do których zajrzała Dwójka były: Zespół Szkół Muzycznych w Warszawie, czyli słynna „Miodowa” oraz Mediateka w Tychach. W najbliższą sobotę 19 października „Dwójka na miejscu” odwiedzi Płock – informuje radiowa Dwójka.Gośćmi Mileny Gąsienicy i Pawła Siwka w Muzeum Mazowieckim będą m.in.: Agnieszka Kaniewska-Płocieniak z Działu Upowszechniania i Promocji tej placówki, która opowie o największych w Polsce zbiorach secesji i art deco; Aleksandra Woźniak-Adamska, adiunkt z Działu Sztuki Muzeum Mazowieckiego zapowie sesję naukową poświęconą art deco; a wreszcie Mariusz Wojtalewicz – kierownik Muzeum Żydów Mazowieckich – przedstawi o niezwykłej historii placówki i jego zbiorach.

W programie zostanie poruszony również temat Liceum Ogólnokształcącego im. marszałka Stanisława Małachowskiego, Towarzystwa Naukowego Płockiego, Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego, Płockiej Orkiestry Symfonicznej im. Witolda Lutosławskiego, chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses prowadzonego (od 1998 r.) przez Annę i Wiktora Bramskich z Rygi czy Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”.

„Dwójka na miejscu” z Muzeum Mazowieckiego w sobotę 19 października o godz. 15.00. Audycja jest otwarta dla wszystkich mieszkańców Płocka, turystów i słuchaczy Programu 2 Polskiego Radia.

fot. materiały prasowe

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU