REKLAMA

„Rabenthal, albo jak przyrządzić rybę fugu” w Teatrze Dramatycznym w Płocku

REKLAMA
fot. Teatr Dramatyczny w Płocku

W niedzielę w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich w Teatrze Dramatycznym w Płocku będzie można obejrzeć spektakl „Rabenthal, albo jak przyrządzić rybę fugu”. Aktorzy przedstawią fascynującą historię Heleny i Rabenthala.

„Rabenthal, albo jak przyrządzić rybę fugu” to opowieść o wyrafinowanym, ale i w specyficzny sposób ekscentrycznym, handlarzu sztuką – Maksymilianie Rabenthalu. Bohater stworzył wyjątkowo dziwny plan i na oczach widzów go realizuje.

PowiązaneTematy

Rabenthal bierze ślub ze swoją narzeczoną Heleną, po czym zaprasza ją w ramach uczty weselnej do najohydniejszego lokalu w całym Wiedniu, w którym główną atrakcją kulinarną jest tzw. living-fish, czyli ryba spożywana na żywo, skacząca na talerzu konsumenta. Świeżo upieczony małżonek w swym nihilistycznym podejściu do świata nie wierzy w miłość ani w życie, nie obdarowuje Heleny żadnym prezentem, ale zaczyna bawić się jej zakłopotaniem, wymyślając coraz bardziej kontrowersyjne „punkty programu”.

fot. Teatr Dramatyczny w Płocku

Ekscentryk prosi swojego lokaja o sprowadzenie kucharza, odpowiedzialnego za poczęstunek i prowokuje wspólną zabawę, która paradoksalnie obraca się przeciwko niemu. Rozpieszczona Helena – córka bogatego dyplomaty, również wychodzi za Rabenthala z nudów i na złość wszystkim. Wkrótce potem Helena, zafascynowana postacią specjalisty od dań rybnych (Boscikiem), pragnie bliżej mu się przyjrzeć.

Jaki jest finał absurdalnego związku Heleny z Rabenthalem? Będzie można się przekonać 18 grudnia o godzinie 19 w Teatrze Dramatycznym w Płocku. Spektakl jest realizowany w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich. W jego surrealistycznych dialogach będzie można znaleźć zawartą prawdę o mechanizmach ludzkiego działania.

Wszystko będzie rozgrywać się w nietuzinkowej scenerii kulis Dużej Sceny płockiego teatru.Jörg Graser – Rabenthal, albo jak przyrządzić rybę fugu

Przekład: Raissa Sadowski
Reżyseria, opracowanie muzyczne i scenografia: Piotr Bała

Obsada:

  • Magda Kuśnierz – Helena Rabenthal
  • Maja Rybicka – Hrabina Beaulac – głos
  • Piotr Bała – Walenty Boscik
  • Szymon Cempura – Maximilian Rabenthal
  • Bogumił Karbowski – Alfred Pospischil
  • Inspicjentka/suflerka – Nella Wawer

Premiera: 18 grudnia 2022 – 3 (374) premiera sezonu 2022/2023
Czas trwania spektaklu: 70 minut (bez przerwy)

Prawa autorskie do sztuki reprezentuje w Polsce Agencja Dramatu i Teatru ADiT. Mecenasem Teatru jest PKN ORLEN. Organem prowadzącym instytucję jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU