REKLAMA

Ptasia grypa blisko Płocka. Odkryto kolejne ognisko

REKLAMA

Samorząd powiatu płockiego poinformował o pojawieniu się kolejnego ogniska ptasiej grypy w regionie. Tym razem choroba zaatakowała w miejscowości Ciachcin (gm. Bielsk).

W środę, 12 maja, na wniosek Powiatowego Lekarza Weterynarii odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Spotkanie pod przewodnictwem wicestarosty Iwony Sierockiej dotyczyło pojawienia się kolejnego ogniska HPAI na terenie powiatu płockiego – tym razem w miejscowości Ciachcin (gm. Bielsk).

Warto przypomnieć, że pierwszy przypadek ptasiej grypy miał miejsce w Pęszynie (gm. Bielsk), drugi w Leszczynie – Księżym (gm. Bielsk). Skutki ptasiej grypy w pierwszych dwóch przypadkach są liczone na około 2 tys. zutylizowanych sztuk drobiu.

Z informacji przedstawionych przez dra Marka Sankiewicza trzecie ognisko to 6 tys. sztuk gęsi.

– Sytuacja na terenie powiatu jest bardzo dynamiczna. W kraju wykryto 306 ognisk. Według Głównego Lekarza Weterynarii, największe ognisko ujawniono na fermie w powiecie mławskim, gdzie znajdowało się 223 tys. kur. Stąd też apelujemy ponownie o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w poszczególnych strefach: zapowietrzonej i zagrożonej – zwracają się do mieszkańców władze powiatu.Powiatowy Lekarz Weterynarii w Płocku przypomina o nakazie utrzymania drobiu przyzagrodowego w zamknięciu, z uwagi na dużą liczbę ognisk wysoce zjadliwej ptasiej grypy ptaków w województwie mazowieckim oraz przestrzega przed zakupem drobiu z niewiadomego źródła.

Kolejne ognisko ptasiej grypy w powiecie

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU