REKLAMA

PSL: Zgorzelski prezydentem

REKLAMA

23 sierpnia w trakcie konwencji PSL w Płocku zatwierdzone zostały kandydatury osób, ubiegających się o mandat radnego rady miasta oraz kandydata na prezydenta Płocka. Obyło się bez zaskoczenia – „pewniakiem” był Piotr Zgorzelski, który uzyskał jednogłośne poparcie.

Piotr Zgorzelski, były starosta płocki, a obecny poseł na Sejm RP nie ukrywał, że będzie konkurował z obecnym prezydentem w najbliższych wyborach samorządowych. Świadczyły o tym również jego wypowiedzi, dotyczące bieżących spraw Płocka, w których niekoniecznie zgadzał się z polityką Andrzeja Nowakowskiego. Z tego co udało nam się dowiedzieć, kandydat na prezydenta z ramienia ludowców ma już gotowy program wyborczy, w którym uwzględnił najważniejsze bolączki naszego miasta. Jest wśród nich kilka śmiałych przedsięwzięć, które mogą zdynamizować rozwój Płocka i jego promocję w Polsce i na świecie. O szczegółach jednak poseł nie chce na razie mówić. – W przyszłym tygodniu rozpocznę kampanię wyborczą. Mam wiele pomysłów, które są odważne, ale przede wszystkim zawierają mocny element realności realizacji. W moim programie uwzględniam też sposoby na rozwiązanie codziennych problemów płocczan. Szczegóły przedstawię już wkrótce – powiedział nam kandydat na prezydenta Płocka.

W sobotę poznaliśmy też nazwiska kandydatów do rady miasta, którzy znaleźli się na listach PSL. Jak zapewnia Tomasz Kominek, radny osiedla Radziwie, który startuje z pierwszej pozycji na liście w swoim okręgu, nie ma tam nazwisk przypadkowych. – Bardzo starannie dobieraliśmy osoby, które kandydują do Rady Miasta Płocka – powiedział nam kandydat na radnego miejskiego. – Są tam osoby merytoryczne, związane z Płockiem i znające problemy naszego miasta – dodał.

Z jeszcze nieoficjalnych informacji wynika, że w Okręgu nr 1 kandydują: Aniela Niedzielak (aktualna radna RMP), Małgorzata Struzik (dyrektor wydziału edukacji, kultury i spraw społecznych w Starostwie Powiatowym w Płocku), Małgorzata Bombalicka (wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku), Elżbieta Podwójci-Wiechecka (kierowniczka filii nr 8 Książnicy Płockiej), Jolanta Górecka (zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku), Józef Czurko (lekarz), Dariusz Jakubowski (syn byłego prezydenta Płocka, Stanisława Jakubowskiego), Piotr Dyśkiewicz (Sekretarz Powiatu Płockiego).

W Okręgu nr 2 startują: Michał Twardy (dyrektor Płockiej Delegatury Urzędu Marszałkowskiego), Lucyna Kęsicka (dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku), Łukasz Dąbrowski (prezes Forum Młodych Ludowców powiatu płockiego grodzkiego), Tadeusz Borowicki (założyciel i prezes Stowarzyszenia Obrony Spółdzielców w Płocku).Z Okręgu nr 3, jak wspominaliśmy, na pierwszym miejscu startuje Tomasz Kominek, a dalej: Wanda Bieńkowska (nauczycielka chemii w LO im. S. Małachowskiego), Leonard Sobieraj (dyrektor Muzeum Mazowieckiego), Stanisław Fidelis (kapitan Żeglugi Śródlądowej), Piotr Kuźniarek (prezes Mustangs Płock), Maria Pisarska-Galas (dyrektor Powiatowego Zespołu Ekonomicznego Szkół w Płocku).

Okręg nr 4 będą reprezentować: Stanisław Kwiatkowski (dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku), Anna Cybart (radna osiedla Winiary), Michał Sosnowski (były szef Stowarzyszenia Sympatyków Klubu Wisła Płock), Marek Muchametczyn (lekarz), Andrzej Bielski (lekarz).

Wkrótce, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, mamy poznać szczegóły startu kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Norman says:

    Nie prezydentem, a kandydatem. Jakieś lobby tu pracuje?

    • Wanda says:

      Tytuł brzmi „”PSL: ZGORZELSKI PREZYDENTEM” … jak u ciebie czytanie ze zrozumieniem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU