PSL zbroi się przed wyborami i pokazuje „Dekalog Normalności”

REKLAMA

– Przed nami bardzo ważne wybory samorządowe, które odbywają się w stulecie odzyskania niepodległości dla Polski. Właśnie dlatego PSL, tworząc swoje listy, stawia przede wszystkim na solidarność i szeroko rozumiane porozumienie społeczne – mówił Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego podczas sobotniej konferencji prasowej. W jej trakcie zaprezentowano pierwszy rys kampanii wyborczej i programu, w którego centrum stoi „Dekalog Normalności”.

Jak wyjaśniano podczas konferencji, „Dekalog Normalności” to 10 zasad, którymi samorządowcy i działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego w Płocku mają się kierować – zarówno w trakcie kampanii, jak i po niej. „Dekalog Normalności” to, po kolei: zaangażowanie, normalność, szacunek, przyzwoitość, współpraca, brak kłamstw, rzetelność, mieszkańcy, komunikacja i optymizm.

PowiązaneTematy

Z tymi sztandarowymi hasłami o głosy płocczan prosić będą osoby, które  znajdą się na listach wyborczych. Wśród nich mają być znani samorządowcy, jak też osoby, które z polityką nie miały do czynienia.

– Będą nowe twarze, to pewne – potwierdził Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, a jednocześnie szef PSL-u na Mazowszu. – Doszliśmy do wniosku, że jest bardzo wielu ludzi, którzy nie mają zdeklarowanych poglądów politycznych. Dla nich też znajdzie się miejsce na naszych listach. Chcemy z takimi osobami współpracować – dopowiedział.

Jak przekonywał Tomasz Kominek, radny miasta i przewodniczący klubu PSL w Radzie Miasta Płocka, porozumienie społeczne w Płocku jest już faktem, czego dowodem są osoby, które – z błogosławieństwem PSL-u – od lat działają na rzecz lokalnych społeczności. Duża część z nich zjawiła się zresztą na sobotniej konferencji. W sali kinowej NovegoKina Przedwiośnie zebrali się przedstawiciele powiatu – ze starostą Mariuszem Bieńkiem na czele, radni miejscy, powiatu, osiedli czy dyrektorzy spółek i instytucji.

 – Wśród naszej drużyny mamy wielu tych, którzy najlepiej rozumieją potrzeby samorządowe – zapewniał Kominek. – To przedstawiciele rad osiedlowych i różnych stowarzyszeń, działających na rzecz Płocka – wymieniał, patrząc na zebranych w kinowej sali społeczników.

Opinii tej wtórował także marszałek, który podziękował za dotychczasową pracę i obiecał, że cały klub będzie kontynuował działania na rzecz dobra wspólnego. W jaki sposób?

– Na podsumowania przyjdzie jeszcze czas, lecz płockie Polskie Stronnictwo Ludowe angażuje się w wiele projektów – mówił Adam Struzik. – Chcemy, by Płock na każdym osiedlu był miejscem, w którym po prostu żyje się przyjemnie. Gorąco przyklaskujemy zarówno mniejszym, jak i większym inwestycjom – mam tu na myśli stadion Wisły Płock, jak i filharmonię. Dalsza strategia dla Płocka to jego ciągły rozwój – obiecał szef PSL-u na Mazowszu.

Na koniec wszyscy zebrani podpisali „Dekalog Normalności”. Swoje autografy pod nim zostawili m.in. marszałek, wszyscy radni czy wiceprezydent Piotr Dyśkiewicz. – Niech to będzie deklaracja, że będziemy się go słuchać i wypełniać – mówił do zebranych Tomasz Kominek.

Podczas sobotniej konferencji zapowiedziano także kolejne wydarzenie. 9 czerwca w Płocku odbędzie się spotkanie samorządowców i polityków PSL-u. Podczas konwentu ogłoszone zostaną listy do rady miasta, ujawniony zostanie także kandydat ugrupowania na prezydenta Płocka.