PSL zbroi się przed wyborami i pokazuje “Dekalog Normalności”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

– Przed nami bardzo ważne wybory samorządowe, które odbywają się w stulecie odzyskania niepodległości dla Polski. Właśnie dlatego PSL, tworząc swoje listy, stawia przede wszystkim na solidarność i szeroko rozumiane porozumienie społeczne – mówił Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego podczas sobotniej konferencji prasowej. W jej trakcie zaprezentowano pierwszy rys kampanii wyborczej i programu, w którego centrum stoi “Dekalog Normalności”.

Jak wyjaśniano podczas konferencji, “Dekalog Normalności” to 10 zasad, którymi samorządowcy i działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego w Płocku mają się kierować – zarówno w trakcie kampanii, jak i po niej. “Dekalog Normalności” to, po kolei: zaangażowanie, normalność, szacunek, przyzwoitość, współpraca, brak kłamstw, rzetelność, mieszkańcy, komunikacja i optymizm.

Z tymi sztandarowymi hasłami o głosy płocczan prosić będą osoby, które  znajdą się na listach wyborczych. Wśród nich mają być znani samorządowcy, jak też osoby, które z polityką nie miały do czynienia.

– Będą nowe twarze, to pewne – potwierdził Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, a jednocześnie szef PSL-u na Mazowszu. – Doszliśmy do wniosku, że jest bardzo wielu ludzi, którzy nie mają zdeklarowanych poglądów politycznych. Dla nich też znajdzie się miejsce na naszych listach. Chcemy z takimi osobami współpracować – dopowiedział.

Jak przekonywał Tomasz Kominek, radny miasta i przewodniczący klubu PSL w Radzie Miasta Płocka, porozumienie społeczne w Płocku jest już faktem, czego dowodem są osoby, które – z błogosławieństwem PSL-u – od lat działają na rzecz lokalnych społeczności. Duża część z nich zjawiła się zresztą na sobotniej konferencji. W sali kinowej NovegoKina Przedwiośnie zebrali się przedstawiciele powiatu – ze starostą Mariuszem Bieńkiem na czele, radni miejscy, powiatu, osiedli czy dyrektorzy spółek i instytucji.

 – Wśród naszej drużyny mamy wielu tych, którzy najlepiej rozumieją potrzeby samorządowe – zapewniał Kominek. – To przedstawiciele rad osiedlowych i różnych stowarzyszeń, działających na rzecz Płocka – wymieniał, patrząc na zebranych w kinowej sali społeczników.

Opinii tej wtórował także marszałek, który podziękował za dotychczasową pracę i obiecał, że cały klub będzie kontynuował działania na rzecz dobra wspólnego. W jaki sposób?

– Na podsumowania przyjdzie jeszcze czas, lecz płockie Polskie Stronnictwo Ludowe angażuje się w wiele projektów – mówił Adam Struzik. – Chcemy, by Płock na każdym osiedlu był miejscem, w którym po prostu żyje się przyjemnie. Gorąco przyklaskujemy zarówno mniejszym, jak i większym inwestycjom – mam tu na myśli stadion Wisły Płock, jak i filharmonię. Dalsza strategia dla Płocka to jego ciągły rozwój – obiecał szef PSL-u na Mazowszu.

Na koniec wszyscy zebrani podpisali “Dekalog Normalności”. Swoje autografy pod nim zostawili m.in. marszałek, wszyscy radni czy wiceprezydent Piotr Dyśkiewicz. – Niech to będzie deklaracja, że będziemy się go słuchać i wypełniać – mówił do zebranych Tomasz Kominek.

Podczas sobotniej konferencji zapowiedziano także kolejne wydarzenie. 9 czerwca w Płocku odbędzie się spotkanie samorządowców i polityków PSL-u. Podczas konwentu ogłoszone zostaną listy do rady miasta, ujawniony zostanie także kandydat ugrupowania na prezydenta Płocka.

Podziel się:

26 komentarzy

 1. ah ten pseudo pisowski hejt, przecież aż razi po oczach te plucie jadem, brawo za robotę , przynajmniej są podejmowane działania i pracują radni z tego ramienia, nie widzę takie PIS aktywności…..

 2. Patrząc z boku kabareton się udał. Brawo pany – radni. Nie maja nic wspólnego z uczciwością ale to już większość mieszkancow wie.

 3. Ludzie, orahnijcie się! Każda partia ma swoich ludzi każda partia broni ich interesu. Chciałam zauważyć, że PSL jest otwarty na ludzi, połowa tych na zdjęciach nawet do partii nie należy,sa spolecznikami, współpracują z PSL…. Nie pakujcie wszystkich do jednego worka. Już zapomniliscie co PiS robi z Orlenem…? Zwalnia ludzi, żeby zatrudnić swoich. Czemu nikt o tym nie mówi…?

 4. Plocczanka na

  To są bardzo zaangażowani ludzie poznałam niektórych gdy zgłaszalam problemy do rady osiedla, pomogli także radni miejscy a jak nie udało się niektórych spraw załatwić to przynajmniej próbowali. Nie wiem czy załatwiają stolki ale znam kilka osób którym pracę załatwiono i to wcale nie z PSL także w innych partiach jest chyba gorzej. Ja patrzę na to co robią a zrobili naprawdę dużo dla mieszkańców.

 5. Mieszkanka na

  To są bardzo zaangażowani ludzie, w radach osiedli naprawdę robią bardzo dużo i słuchają mieszkańców, w radzie miasta także, wiele dobrego zrobili już w naszym mieście, nie znam osobiście ale jako mieszkanka jednego z osiedli nie raz zwracalam się do radnych z różnymi problemami i zawsze pomogli a jeśli nie to przynajmniej próbowali a to też się liczy. Jeżeli uważacie że załatwiają sobie stołki to chyba nie uważacie że tylko oni, osobiście znam kilka osób którym załatwione pracę i O Dziwo nie byli oni z PSLu, także moim zdaniem tak jest w każdej partii i myślę że w pozostałych jest Jeszce gorzej , także ja patrzę na to co robią a zrobili bardzo dużo i są to naprawdę pracowici ludzie

 6. opryskiwacz na

  Raz na czarno-Faszyzm raz na zielono-ludowo zależy jak daleko do wyborów. W tamtym roku olewali mieszkańców i drwili z ich bezsilności fundując nam ulicę faszystów z NSZ teraz uśmiechaja sie i są gotowi lizać dupy aby utrzymać swoje stołki, koryta i apanaże oraz wsadzać swoich kolesi i rodziny na stołki. Obrzydliwe kreatury, pazerne, chamskie i pełne obłudy. Wytępić te chłopstwo jak stonkę.

 7. Trzeba mieć nadzieję,że wyborcy się obudzą i przegnają zarazę Ludzie wstańcie przegońcie kolesiów

 8. Sami pracownicy Starostwa i podległych jednostek. Kominek i jego szybka kariera spowodowana lizaniem dupy p. Zgorzelskiemu. W PSLu to same kolesiostwo. Znasz kogos z PSL to masz prace, niedługo.tych biurek nie beda mieli gdzie upychac…

 9. chłop bezpartyjny na

  Pazerność i chciwość tych chłopków nie zna granic i przewyższa wszystkie partie. Popatrzcie na tych Misiewiczów którym towarzysz Struzik zbił głębokie koryta i daje sute pensje i premie jak choćby Kominek,Sosnowski, Struzikowa itd. Jak nie przydupas to rodzinka i “sami swoi”

 10. Sosnowski i Kominek oraz reszta chłopstwa z PSL podpisała w tamtym roku “Dekalog Faszyzmu” i nawet zbroić się nie muszą tylko wezwą czarne sotnie faszystów z NSZ jak na pamiętnej sesji Rady Miasta o ulicy NSZ. Tylko ciemny chłop lub Debil może pogodzić normalność z Faszyzmem

  • Żal mi cię człowieku. Faszyzm to coś strasznego co kiedyś spotkało naszych dziadków. A ty rzucasz takie oskarżenia. Podpis się z nazwiska i sąd niech oceni twój wpis.

 11. Pozdrawiam Panią Anię Derlukiewicz, która ma wiele pomysłów dla naszego osiedla i jako jedyna zapukała do moich drzwi, aby się nimi podzielić.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji