REKLAMA

Psia impreza przed ratuszem

REKLAMA

Dziś, 28 czerwca, na placu przed Urzędem Miasta płockie czworonogi świętowały Międzynarodowy Dzień Psa, który przypada 1 lipca. Na licznie zgromadzonych psich miłośników czekało wiele atrakcji.

Można było oglądać spektakularne pokazy psów policyjnych, Straży Miejskiej i WOPR-u, wziąć udział w konkursach z nagrodami, zaprezentować swojego pupila publiczności, by powalczyć o nagrodę na najsympatyczniejszego psa, a także sfotografować się z nim na specjalnie przygotowanej „ściance”. Przez czas trwania imprezy do dyspozycji pozostawali także fachowcy udzielający porad z zakresu żywienia i pielęgnacji.

PowiązaneTematy

Swój dzień przybyła świętować cała rzesza czworonogów. Można było podziwiać kundelki i „rasowce”. Na imprezie spotkaliśmy Alexa i jego właścicielkę. Nowofundland był zdecydowanie największym z „bohaterów dnia”. – Mimo, że jest taki wielki, to bardzo łagodny pies. Pochodzi z rasy, która od zawsze towarzyszyła i pomagała człowiekowi. Alex pomaga w rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci. Jest bardzo cierpliwy, dzieciaki uwielbiają się w niego wtulać – mówiła właścicielka Alexa, który, jak się później okazało,  zdobył drugie miejsce w plebiscycie na najsympatyczniejszego psa imprezy.

Psie świętowanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Właściciele czworonogów nie kryli zadowolenia. – Jesteśmy na czymś takim pierwszy raz i jestem pozytywnie zaskoczona, mój psiak również. Świetna organizacja i dużo atrakcji dla całej rodziny. Dostałam wiele cennych wskazówek, które na pewno przydadzą mi się w codziennej pielęgnacji mojego psa– podsumowała 45-letnia Maria.

Organizatorami imprezy była Fundacja Szansa dla Zwierzaka „ZOA” oraz Urząd Miasta Płocka.